تکنولوژی

تجهیز گوشی G6 ال‌جی به دستیار هوشمند گوگل

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که گوشی پیکسل دارید خوب است بدانید که دستیار هوشمند  گوگل دیگر فقط مختص به گوشی شما نخواهد بود. 

به احتمال زیاد گوشی جدید G6 ال جی نخستین گوشی غیر پیکسلی خواهد بود که دستیار هوشمند گوگل روی آن نصب شده است. 

بر اساس گزارش BussinessKorea ال جی همچنین مذاکراتی را با آمازون آغاز کرده تا امکان قراردادن دستیار هوشمند آمازون – الکسا – را روی این گوشی در آینده بررسی کند. 

گوگل وقتی در ماه اکتبر گذشته گوشی‌های پیکسل را معرفی کرد دستیار هوشمند را جزیی اساسی از آن اعلام کرد. ساندرا پیچای در آن زمان گفته بود که این دستیار هوشمند گوگل شخصی شماست. 

قراردادن این دستیار هوشمند روی دستگاه‌های دیگر باعث رشد سریع آن خواهد شد این استراتژی است که آمازون هم در مورد دستیار هوشمند خود در پیش گرفته و این اجازه را می‌دهد که هر سازنده سخت‌افزاری بتواند آن را روی دستگاه خود نصب کند. امسال در نمایشگاه CES 2017 شاهد انبوهی از محصولاتی بودیم که با دستیارهوشمند آمازون کار می‌کردند. 

در مورد رابطه ال جی و الکسا باید گفت که این شرکت هم اکنون دستیار هوشمند الکسا را در یخچهل جدید خود به کار گرفته است و اگر این دستیار را در گوشی جدید خود به کار بگیرد نخستین شرکتی خواهد بود که از الکسا در یک گوشی بهره گرفته است. 

به جز اینها احتمالا ال جی این دستیار صوتی را در دو ساعت هوشمند اندرویدی جدید خود نیز به کار خواهد گرفت. 

در کنار ال جی سامسونگ نیز احتمالا دستیار هوشمند خود  که گفته می‌شود BIXBY نام دارد در گلکسی اس ۸ به کار خواهد گرفت. 

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.