داستان ما

فلاش بک

در اوایل دهه ۸۰ شمسی اینترنت در ایران تازه در حال پا گرفتن بود. اتصال به شبکه عمدتا با خطوط Dial-Up انجام می‌شد مدلی که در مقایسه با امروز سرعت بسیار پایینی داشت (حداکثر ۵۶ کیلوبیت بر ثانیه)  و البته در زمان خودش تکنولوژی پیشرفته‌ای به حساب می‌آمد. خود اتصال دایال‌آپ به اینترنت در مقایسه با پلتفرم‌های مرسوم  اواخر دهه هفتاد که به BBS‌ها خلاصه می‌شدند یک جهش انقلابی به حساب می‌آمد.

سخنرانی کوفی عنان در اجلاس جامعه اطلاعاتی سوییس - آذر ۱۳۸۲
سخنرانی کوفی عنان در اجلاس جامعه اطلاعاتی سوییس – آذر ۱۳۸۲ – عکس: آی تی ایران

خوب به خاطرم هست شبکه‌های مبتنی بر BBS نخستین مزه جهان مجازی و ارتباط آنلاین با هم را به کاربران ایرانی چشانده بودند. دسترسی به آنها ساده نبود و  عضویت در  بعضی از آن‌ها مانند ندارایانه یک مزیت و حتی افتخار به حساب می‌آمد. اما کسانی که در این شبکه‌ها به اینترنت متصل بودند کاربر  جدابافته‌ای بودند که دسترسی به جهان بی نهایت داشتند. بقیه از آن‌ها می‌خواستند و آنها به اینترنت دست میبردند و در میان اشتیاق و شیفتگی دیگر کاربران، محتواها را سخاوتمندانه توزیع می‌کردند. 

سالهای نخستین دهه هشتاد همزمان با تحولاتی که در عرصه‌های سیاسی و  اقتصادی رخ داده بود از نظر شکوفا شدن محتوای اینترنتی سالهای مهمی بود. توزیع اینترنت از حالت محدود به گستره عمومی‌تری امتداد پیدا کرد.  سایت‌های اینترنتی مختلفی شکل گرفتند. به فاصله چند سال با ایجاد شبکه‌های وبلاگ‌نویسی مانند Blogger در ایران نیز شاهد نمونه‌هایی از جریان بلاگ نویسی بودیم که توسط شرکتهایی چون پرشین بلاگ، بلاگفا، بلاگ اسکای و دیگران پیش برده شد. خیلی زو مفهوم Web2.0 تغییری بزرگ در نوع تعامل جامعه با دنیای مجازی  ایجاد کرده بود چیزی که بعد از آن پیش زمینه رشد شبکه‌های اجتماعی مثل اورکات، گوگل ریدر و بعد فیس‌بوک و توییتر و … شد. 

با این حال جریان اصلی اطلاع رسانی کاملا در اختیار رسانه‌های سنتی بود. آنهایی که وزش طوفان را حس می‌کردند به دنبال سرپناهی برای گذر سلامت از این دوران بودند و البته بسیاری نیز در طوفان گرفتار آمدند و پا به دهه بعد نگذاشتند.

 

 از آغاز تا امروز

کیک تولد نخستین سالگرد تولد آی‌تی‌ایران – ۱۳۸۲

آی تی ایران در فروردین ماه ۱۳۸۱  متولد شد. من در آن زمان مشغول تجربه کردن ایجاد (بخش یا سرویس ) روزنامه‌نگاری تکنولوژی در رسانه‌های سنتی بودم. در آن زمان ما در روزنامه‌ها به جز نوشتن، ایده‌های تکنولوژی‌مان را هم آزمایش می‌کردیم. هم از این رو کاوه برهمند همکار ما در  بخش دیجیتال روزنامه ابرار اقتصادی که در کنار ترجمه به خاطر تسلطش  مسوولیت فنی و سیستم‌های کامپیوتری روزنامه  را هم عهده دار شده بود  برای حل یک چالش فرآیند و چرخش خبر در داخل تحریریه به نوشتن چند خط کد ساده روی آورد. چیزی که به هر خبر استایل و یک شماره اختصاص می‌داد که کار حروفچین و صفحه‌آرا را بسیار راحت می‌کرد. کاوه به پیشنهاد من این کد را توسعه داد. دامنه‌ای خریدیم  و آن را به کمک دوستان دیگری روی اینترنت گذاشتیم.

آی تی ایران از همان آغاز یک کار گروهی بود. جایی برای همفکری و عرضه نظرات و دیدگاه‌های گوناگون درباره وب فارسی و نخستین تحولات این عرصه که به سرعت جامعه را تحت تاثیر قرار می‌داد. به همین جهت مهمترین دارایی آن هم تیم همراه آن است.

رضا هاشمی از بنیانگذاران پرشین بلاگ که هم اکنون مقیم استرالیاست  و سالها به عنوان مشاور و متخصص حوزه تکنولوژی در ایران فعالیت کرده از جمله همفکران و همراهان آی تی ایران تا به امروز بوده است. علیرضا شیرازی بنیانگذار بلاگفا و پارسیک نیز همواره از گذشته تا امروز از حامیان و در کنار این تیم بوده است. آی تی ایران از مشاوره‌های آرین اوهانیان گرافیک دیزاینر خلاق و استاد ابراهیم حقیقی نیز همواره بهره گرفته است.  

ناصرغانم زاده  هم در پادکست مسیر همراهمان بوده و هم تجربه و تخصص‌اش را بی دریغ  در جلسات مفصل در اختیارمان گذاشته است.

رضا شیرازیُ علیرضا کاشیانُ حسین شمس، مهدی رودکی و بسیاری از دوستان دیگر در همه این سالها کمکمان کرده‌اند.

استفان الوپ مدیرعامل سابق نوکیا در یکی از آخرین رویدادهای
استفان الوپ مدیرعامل سابق نوکیا  در حال ورود به رویداد لندن – مهرماه ۱۳۹۰ – عکس آی تی ایران

امیر نیری و حانیه شریف که با ترجمه‌های خوب‌شان مرتبا به روزمان کرده‌اند.

امیراشکان تربیت جویی عزیز که گزارشهای اختصاصی‌اش از CES  را هنوز بسیاری به عنوان نقاط عطف کارمان در گزارش رویدادهای خارجی می‌دانند.

سایت جدید

اما پروژه تغییر سایت جدید تنها طی دوماه انجام گرفت یکی از جذاب‌ترین ودوست داشتنی‌ترین روزهای آی تی ایران بود. دروپال فوق العاده پلت فرم قدرتمندی بوده و هست اما وردپرس برای آی تی ایران ایده‌آل‌تر است. بیش از 50 هزار مطلب با وسواس زیاد به پلتفرم جدیدی منتقل شد. در این مسیر دو ماهه مصطفی الهیاری که البته بسیاری او را به خاطر پروژه بسیار موفق فونت‌آرا به خوبی می‌شناسند مسوولیت فنی پروژه را به عهده داشت. یک پسر با اخلاق دوست داشتنی و یک برنامه‌نویس با تخصص‌های مختلف که به هیچ‌کدام از خواسته‌ها نه نگفت. همچنین در پروژه سایت جدید و  در دیزاین  از نگاه و تخصص کم نظیر آرین برخوردار بودیم .

و سرانجام مهیار مهرجو که از زمانی که به آی تی ایران پیوسته تحرک فوق العاده‌ای را در سایت ایجاد کرده. یک دوست خوب که حالا ستون اصلی آی تی ایران هم هست. همسرش عاقله ترابی هم از روزنامه‌نگارهای قدیمی و با سلیقه تکنولوژی است که در همه این سالها مرتبا به رشد آی تی ایران کمک کرده است.

برای سایت جدید آنچه در هنگام لانچ می‌بینید بخشی از همه آن چیزی است که فعلا در ذهن ماست . به تدریج و طی هفته‌های پیش رو شاهد بخش‌های جدیدی خواهید بود که برای از دست ندادن تازگی از معرفی‌شان صرف نظر می‌کنم.

ارزش‌ها

نمایشگاه CES
آی تی ایران طی چهار دوره گذشته نمایشگاه CES با اعزام تیم این رویداد را پوشش داده است

آی تی ایران یک رسانه خصوصی است به جایی وابسته نیست و مطابق با اصول حرفه‌ای روزنامه‌نگاری اداره می‌شود. سرمایه آی تی ایران تنها و تنها اعتباری است که در این سال‌ها کسب کرده است این اعتبار از تعهد اخلاقی به مخاطبان ایجاد می‌شود. همواره تلاش می‌کنیم تجربه‌های جدیدی کسب کنیم و در نقدها جانب انصاف را رعایت کنیم.

 تمرکز آی تی ایران بر نشان دادن اهمیت تیم خوب است. این چیزی است که تا به امروز باعث شده در این مجموعه کنار هم باشیم و از کارکردن در آن لذت ببریم.

‫6,640 دیدگاه ها

 1. 戰神賽特
  2024全新上線❰戰神賽特老虎機❱ – ATG賽特玩法說明介紹

  ❰戰神賽特老虎機❱是由ATG電子獨家開發的古埃及風格線上老虎機,在傳說中戰神賽特是「力量之神」與奈芙蒂斯女神結成連理,共同守護古埃及的奇幻秘寶,只有被選中的冒險者才能進入探險。

  ❰戰神賽特老虎機❱ – ATG賽特介紹
  2024最新老虎機【戰神塞特】- ATG電子 X 富遊娛樂城
  ❰戰神賽特老虎機❱ – ATG電子
  線上老虎機系統 : ATG電子
  發行年分 : 2024年1月
  最大倍數 : 51000倍
  返還率 : 95.89%
  支付方式 : 全盤倍數、消除掉落
  最低投注金額 : 0.4元
  最高投注金額 : 2000元
  可否選台 : 是
  可選台台數 : 350台
  免費遊戲 : 選轉觸發+購買特色
  ❰戰神賽特老虎機❱ 賠率說明
  戰神塞特老虎機賠率算法非常簡單,玩家們只需要不斷的轉動老虎機,成功消除物件即可贏分,得分賠率依賠率表計算。

  當盤面上沒有物件可以消除時,倍數符號將會相加形成總倍數!該次旋轉的總贏分即為 : 贏分 X 總倍數。

  積分方式如下 :

  贏分=(單次押注額/20) X 物件賠率

  EX : 單次押注額為1,盤面獲得12個戰神賽特倍數符號法老魔眼

  贏分= (1/20) X 1000=50
  以下為各個得分符號數量之獎金賠率 :

  得分符號 獎金倍數 得分符號 獎金倍數
  戰神賽特倍數符號聖甲蟲 6 2000
  5 100
  4 60 戰神賽特倍數符號黃寶石 12+ 200
  10-11 30
  8-9 20
  戰神賽特倍數符號荷魯斯之眼 12+ 1000
  10-11 500
  8-9 200 戰神賽特倍數符號紅寶石 12+ 160
  10-11 24
  8-9 16
  戰神賽特倍數符號眼鏡蛇 12+ 500
  10-11 200
  8-9 50 戰神賽特倍數符號紫鑽石 12+ 100
  10-11 20
  8-9 10
  戰神賽特倍數符號神箭 12+ 300
  10-11 100
  8-9 40 戰神賽特倍數符號藍寶石 12+ 80
  10-11 18
  8-9 8
  戰神賽特倍數符號屠鐮刀 12+ 240
  10-11 40
  8-9 30 戰神賽特倍數符號綠寶石 12+ 40
  10-11 15
  8-9 5
  ❰戰神賽特老虎機❱ 賠率說明(橘色數值為獲得數量、黑色數值為得分賠率)
  ATG賽特 – 特色說明
  ATG賽特 – 倍數符號獎金加乘
  玩家們在看到盤面上出現倍數符號時,務必把握機會加速轉動ATG賽特老虎機,倍數符號會隨機出現2到500倍的隨機倍數。

  當盤面無法在消除時,這些倍數總和會相加,乘上當時累積之獎金,即為最後得分總額。

  倍數符號會出現在主遊戲和免費遊戲當中,玩家們千萬別錯過這個可以瞬間將得獎金額拉高的好機會!

  ATG賽特 – 倍數符號獎金加乘
  ATG賽特 – 倍數符號圖示
  ATG賽特 – 進入神秘金字塔開啟免費遊戲
  戰神賽特倍數符號聖甲蟲
  ❰戰神賽特老虎機❱ 免費遊戲符號
  在古埃及神話中,聖甲蟲又稱為「死亡之蟲」,它被當成了天球及重生的象徵,守護古埃及的奇幻秘寶。

  當玩家在盤面上,看見越來越多的聖甲蟲時,千萬不要膽怯,只需在牌面上斬殺4~6個ATG賽特免費遊戲符號,就可以進入15場免費遊戲!

  在免費遊戲中若轉出3~6個聖甲蟲免費遊戲符號,可額外獲得5次免費遊戲,最高可達100次。

  當玩家的累積贏分且盤面有倍數物件時,盤面上的所有倍數將會加入總倍數!

  ATG賽特 – 選台模式贏在起跑線
  為避免神聖的寶物被盜墓者奪走,富有智慧的法老王將金子塔內佈滿迷宮,有的設滿機關讓盜墓者寸步難行,有的暗藏機關可以直接前往存放神秘寶物的暗房。

  ATG賽特老虎機設有350個機檯供玩家選擇,這是連魔龍老虎機、忍老虎機都給不出的機台數量,為的就是讓玩家,可以隨時進入神秘的古埃及的寶藏聖域,挖掘長眠已久的神祕寶藏。

  【戰神塞特老虎機】選台模式
  ❰戰神賽特老虎機❱ 選台模式
  ATG賽特 – 購買免費遊戲挖掘秘寶
  玩家們可以使用當前投注額的100倍購買免費遊戲!進入免費遊戲再也不是虛幻。獎勵與一般遊戲相同,且購買後遊戲將自動開始,直到場次和獎金發放完畢為止。

  有購買免費遊戲需求的玩家們,立即點擊「開始」,啟動神秘金字塔裡的古埃及祕寶吧!

  【戰神塞特老虎機】購買特色
  ❰戰神賽特老虎機❱ 購買特色

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا