بازیگوگلمایکروسافت

بازی‌های اندروید سال آینده در ویندوز عرضه می‌شوند

گوگل قصد دارد تا از سال آینده میلادی، امکان اجرای بازی‌های اندروید را به سیستم‌های ویندوزی اضافه کند. این ویژگی از طریق اپلیکیشنی جدید به نام گوگل پلی گیمز (Google Play Games) عرضه خواهد شد.

با کمک این سرویس، کاربران می‌توانند بازی‌های موجود در گوگل پلی استور را در انواع سیستم‌های مجهز به پلتفرم ویندوز از قبیل لپ‌تاپ، تبلت یا پی‌سی اجرا کنند. گرگ‌ هارترل، از مدیران ارشد گوگل در این خصوص عنوان کرد: از آغاز سال 2022، گیمرها می‌توانند بازی‌های موردعلاقه خود در گوگل پلی را در دستگاه‌های بیشتری اجرا کنند. به لطف این ویژگی، می‌توان لذت اجرای بهترین بازی‌های پلی استور را در انواع لپ‌تاپ‌ها و سیستم‌های رومیزی تجربه کرد.

سخنگوی گوگل نیز در این باره عنوان کرد که این شرکت، اپلیکیشن مذکور را توسط مهندسان داخلی خود توسعه داده و مایکروسافت در این زمینه نقشی نداشته است. گفته می‌شود که این قابلیت به گونه‌ای طراحی شده که کاربر می‌تواند ادامه بازی خود در یک گوشی اندروید را روی سیستم ویندوزی یا تبلت و حتی کروم‌بوک دیگر اجرا کند.

در حال حاضر، گوگل در حال تست این اپلیکیشن است و طبق وعده مدیران این شرکت، در سال 2022 شاهد عرضه آن خواهیم بود. هنوز مشخص نیست  گوگل از چه فناوری برای شبیه‌سازی اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز استفاده کرد اما طبق اطلاعات منتشرشده، بازی‌ها به جای استریم شدن از فضای ابری، به صورت محلی و روی دستگاه اجرا می‌شوند.

هارترل در این باره می‌گوید: این یک اپلیکیشن بومی‌است که توسط گوگل توسعه داده شده و از ویندوز 10 و نسخه‌های بعد از آن پشتیبانی می‌کند. همچنین عملکرد این برنامه به سرویس‌های مایکروسافت متکی نخواهد بود.

اعلام این خبر از سوی گوگل در حالی صورت گرفت که چند ماه پیش، شرکت مایکروسافت به صورت آزمایشی اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز 11 را آغاز کرد. مایکروسافت برای این منظور، قابلیتی به نام Windows Subsystem for Android  را طراحی کرد که از قابلیت اجرای برنامه‌های اندروید از منابع مختلف بهره می‌برد.

مایکروسافت همچنین طی توافق و همکاری با آمازون، این امکان را برای کاربران ویندوز فراهم کرد تا به صورت بومی، بازی‌های و اپلیکیشن‌ها را از فروشگاه آمازون (Amazon Appstore) روی دستگاه خود نصب کنند. اما در حال حاضر، پشتیبانی بومی‌از گوگل پلی استور از طریق این سرویس فراهم نیست.

اگرجه مایکروسافت و گوگل هرکدام به شیوه خود تلاش دارند تا اپلیکیشن‌ها و بازی‌های اندروید را به ویندوز بیاورند اما شرکت بلواستکس (BlueStacks) یک گام جلوتر بوده و توانسته امکان اجرای بازی‌های اندروید را به مرورگرهای وب اضافه کند.این شرکت، مرورگری به نام BueStacks X را طراحی و عرضه کرده تا کاربران بتوانند بازی‌های اندروید را روی انواع دستگاه‌ها و با کمک این مرورگر اجرا کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا