ساعت هوشمندگوگل

گوگل در حال تلاش برای خرید «فیت بیت»

شرکت آلفابت، کمپانی مادر گوگل، در حال انجام مذاکرات برای خرید شرکت «فیت‌بیت» (Fitbit) است. هنوز هیچ اطلاعاتی راجع به پیشرفت این مذاکرات منتشر نشده و طبق گفته یکی از منابع نزدیک به گوگل، هنوز مبلغ پیشنهادی توسط گوگل برای خرید فیت بیت نیز اعلام نشده است. ماه گذشته شبکه CNBC اعلام کرد که فیت بیت به دنبال واگذاری این شرکت است.

گوگل از سال‌ها پیش با عرضه سیستم عامل پوشیدنی «Wear OS» نقش مهمی را در صنعت گجت‌های پوشیدنی هوشمند ایفا کرده است. علیرغم اینکه بسیاری از شرکت‌ها از جمله ال‌جی و فسیل از این سیستم عامل بر روی ساعت‌های هوشمند خود استفاده کرده‌اند اما سامسونگ ترجیح داده از سیستم عامل اختصاصی «تایزن» بر روی  اسمارت واچ‌های خود استفاده کند.

ژانویه امسال گوگل مبلغ 40 میلیون دلار برای خرید یک تکنولوژی مربوط به ساعت هوشمند از شرکت فسیل پرداخت کرد که هنوز مشخص نیست این تکنولوژی دقیقا چه بوده است. البته رئیس شرکت فسیل گفت که این تکنولوژی یک نوآوری جدید در زمینه ساعت‌های هوشمند است که تا کنون وارد بازار نشده است.

طی چند سال اخیر شایعاتی در رابطه با علاقه گوگل به عرضه ساعت هوشمند تحت برند پیکسل وجود داشته است. در یک مقطع حتی اعلام شد که ساعت‌های هوشمند گوگل آماده عرضه در بازارهستند اما گوگل ناگهان برنامه‌های خود را در این زمینه متوقف کرد چراکه معتقد بود عرضه این ساعت هوشمند ممکن موجب پایین امدن اعتبار سختافزاری گوگل در بازار سراسر دنیا شود.

حال به نظر می‌رسد با خرید شرکت فیت بیت توسط گوگل، این شرکت قصد دارد با جدیت وارد عرصه ساعت‌های هوشمند شده و از بازار گجت‌های پوشیدنی سهم بیشتری به‌دست بیاورد.

منبع: ورج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا