پوشیدنی هوشمند

چرا گوگل بخش ساعت هوشمند فسیل را خرید

گوگل برای به دست آوردن یک تکنولوژی جدید ۴۰ میلیون دلار پرداخته است

گوگل و شرکت سازنده ساعت فسیل Fossil به توافق رسیده‌اند که گوگل بخشی از تکنولوژی و همچنین نیروی متخصص این شرکت را در اختیار بگیرد.
ارزش این معامله ۴۰ میلیون دلار برآورد شده و بر اساس آن فسیل بخشی از تیم تحقیق و توسعه خود و همچنین مالکیت معنوی تکنولوژی‌های مربوطه را به گوگل منتقل می‌کند.
با این معامله گوگل هم دارای یک تیم اختصاصی برای ایجاد سیستم عامل ساعت هوشمندWearOS خواهد بود و هم تیم جدید دیزاین ساعت هوشمند را در کنار خود خواهد دید.
استیسی بور رییس بخش سیستم عامل محصولات پوشیدنی WearOS گوگل در بیانیه‌ای در این مورد گفته است: تجهیزات پوشیدنی هوشمند سادگی، شخصی سازی و مفید بودن را با هم به زندگی آفراد آورده‌اند. اطلاعاتی که مردم برای بهبود زندگی خود به آن نیاز دارند.
به گفته وی از طریق این معامله گوگل قادر به ایجاد یک پورتفوی متنوع و در حال رشد از محصولات پوشیدنی خواهد بود.

مرتبط : دو ساعت هوشمند جدید از فسیل
بر اساس گزارش مجله Wareable نوآوری و احتمالا پتنت که در اختیار شرکت فسیل است و گوگل به همین دلیل تمایل به خرید آن پیدا کرده بسیار جدید است که هنوز در بازار دیده نشده است.
بر همین اساس مشخص نیست دقیقا چه بخشی از این نوآوری مورد توجه گوگل است. هرچند ۴۰ میلیون دلار برای گوگل عدد قابل توجهی نیست اما آنچه میدانیم این است که حق انحصاری این نوآوری در اختیار شرکت سازنده محصولات پوشیدنی Misfit بود که فسیل آن را در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۲۶۰ میلیون دلار خرید.
بر اساس بیانیه گوگل به نظر می‌رسد فسیل در حال کار روی برخی از تکنولوژی‌های مربوط به حوزه بهداشت و سلامت بوده است.
در عین حال فسیل سالهاست با گوگل رابطه نزدیکی در ساخت محصولت سخت افزاری پوشیدنی داشته به خصوص از زمانی که سیستم عامل پوشیدنی گوگل Android Wear نام داشت.
گوگل از همان زمان به دنبال تولید کننده ساعتی بود که بتواندبا اپل در فضای پوشیدنی های هوشمند رقابت کند.

فسیل با ساخت ساعت های جذاب همواره از رقبای اپل در زمینه محصولات پوشیدنی و ساعت هوشمند محسوب می‌شد.
به گفته استیسی بور اگر گوگل آن فناوری را در اختیار داشت نه تنها آن را با فسیل بلکه با سایر شرکایش در اکوسیستم به اشتراک می‌گذاشت و حالا با این معامله این نوآوری به شکل یک محصول به بازار خواهد آمد و در طی زمان به نفع همه رشد خواهد کرد.
تا آنجا که میدانیم فسیل در زمینه تولید ساعت های هیبریدی متخصص است. ساعتهایی که کاملا شبیه ساعت عادی و البته با ظاهری کلاسیک و گران هستند اما در واقع به شکل هوشمندانه اطلاعات کاربر را ثبت می‌کنند. ساعتهای هیبریدی همچنین قادر به ارسال هشدار و اعلان به کاربر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا