تکنولوژی

قابلیت بی‌صداکردن وبسایت‌ها در کروم

مرورگر گوگل کروم به‌زودی قابلیت بی‌صدا کردن همیشگی برخی وب‌سایت‌هایی را که بدون اجازه کاربران اقدام به پخش موسیقی می‌کند فرهم کرده است.

به گزارش ایسنا، گوگل برای آن دسته از کاربرانی که از مرورگر گوگل کروم برای اینترنت استفاده می‌کنند و پخش خودکار موسیقی یا ویدئوهای نامربوط موجب آزارشان می‌شود، به‌زودی امکان بی‌صدا کردن چنین وبسایت‌هایی را به کاربرانش خواهد داد.

فرانسیس بوفورت، یکی از اعضای تیم متخصصان گوگل این خبر را در صفحه گوگل‌پلاس خود منتشر و اعلام کرده که متخصصان این شرکت در حال انجام آزمون و تست‌های مختلفی روی این مرورگر اینترنتی هستند. البته در حال حاضر هم کاربران می‌توانند با راست کلیک کردن روی صفحات گوگل کروم، وبسایت‌های مذکور را بی‌صدا کنند اما با بسته‌شدن صفحه‌های این مرورگر، این قابلیت دوباره غیرفعال و لغو می‌شود. بنابراین قابلیت جدید بی‌صدا کردن همیشگی این وب‌سایت‌ها در مرورگر گوگل کروم می‌تواند خبر بسیار خوشحال‌کننده‌ای برای آن دسته از کاربرانی که از پخش خودکار موسیقی اذیت می‌شدند، به‌شمار بیاید.

این ویژگی جدید برای کسانی که از گوگل کاناری استفاده می‌کنند، در دسترس قرار گرفته است و سایر کاربران در هفته‌های آینده تنها با چند کلیک ساده قادرند برای همیشه این وب سایت ها را بی صدا (mute) کنند.   

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.