تکنولوژی

ترامپ: گوگل علیه من فعالیت می‌کند

دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز گذشته در جمع حامیانش در ویسکانسین گفت که گوگل علیه وی است و نتایج جستجوی خود را هم بر همین اساس تغییر می‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلد، این اظهارات پس از آن بیان شده که نتایج نظرسنجی جدید گوگل نشان داد هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در مناظره دو روز قبل با ترامپ موفقیت بیشتری کسب کرده است. ترامپ که ظاهرا از این نتیجه گیری خوشحال نیست گوگل را به فعالیت بر ضد خود متهم کرده است.

البته نمی توان ادعای ترامپ را به طور کامل ناشی از خیالبافی او دانست. برخی محققان هم قبلا اعلام کرده بودند در زمان وارد کردن نام این دو نامزد در جستجوگر گوگل کلماتی که در کنار نام آنها به کاربر پیشنهاد می شود تفاوت های زیادی دارد و کلمات پیشنهادی به همراه نام کلینتون بیشتر دارای بار مثبت و کلمات پیشنهادی به همراه نام ترامپ بیشتر دارای بار منفی است.

البته پرسشنامه یاد شده توسط خود گوگل طراحی و اجرا نشده و نشریه ای به نام Independent Journal Review از داده های Google Consumer Surveys بدین منظور استفاده کرد. بر این اساس ترامپ در سطح ملی 1.7 درصد از کلینتون پیش است، اما برنده مناظره دو شب پیش هیلاری کلینتون با اختلاف 4 درصدی بوده است.

ترامپ در واکنش به نتایج این نظرسنجی تاکید کرده که جستجوگر گوگل نتایج بدی که مربوط به هیلاری کلینتون است را حذف می کند،البته وی در این زمینه مثالی نزده و ستاد انتخاباتی وی و همین طور گوگل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده اند،البته Amit Singhal از معاونان ارشد گوگل در اگوست سال 2015 اظهار داشته بود که گوگل برای تاثیرگذاری بر انتخابات سیاسی اقدامی انجام نمی دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.