چگونهشبکه‌های اجتماعی

چگونه پیام‌های دایرکت اینستاگرام را حذف کنیم؟

اگرچه اینستاگرام عموما به عنوان یک اپلیکیشن اشتراک تصویر و ویدیو شناخته می‌شود، اما در کنار این قابلیت، سیستم پیام‌رسانی خصوصی خود را نیز ارائه و امکان استفاده از آن را برای کاربران فراهم کرده است.

با این قابلیت که شباهت زیادی به دیگر سرویس‌های پیام‌رسان دارد، افراد می‌توانند کنترل کاملی را روی پیام‌های اینباکس خود داشته و آنها را حفظ یا در صورت تمایل، حذف کنند. حال اگر اینباکس اکانتتان پُر شده و می‌خواهید برخی پیام‌ها را پاک کنید، دو روش پیش رویتان خواهد بود.

به عبارتی دیگر، کاربران می‌توانند تمامی‌ مکالمات را به صورت یکجا و یا پیام‌ها را به صورت تک‌تک از صفحه چت‌ها حذف کنند.

پاک کردن تمامی‌ پیام‌ها

  • اینستاگرام را اجرا کرده و روی آیکون پیام‌ها که در سمت راست و قسمت بالایی صفحه جای گرفته، تپ کنید. این آیکون شبیه به یک هواپیمای کاغذی است
  • در صفحه پیام‌ها، روی آیکون واقع در قسمت بالایی و سمت راست صفحه که شبیه فهرست گلوله‌ای است، تپ کنید
  • حال باید مکالماتی را که قصد حذف آنها را دارید، انتخاب کرده و بعد از آن روی گزینه Delete که در سمت راست و پایین صفحه مشاهده می‌شود، ضربه بزنید

اینستاگرام

  • در گام آخر باید انتخاب خود برای حذف مکالمات را تایید کنید

توجه داشته باشید که شخص مقابل‌تان در مکالمه همچنان می‌تواند این پیام‌ها را مشاهده کند، مگر آنکه خود وی نسبت به حذف این مکالمات اقدام کند.

حذف پیام‌ها به صورت تک‌تک

اگر بعد از ارسال پیام، نظرتان تغییر کرد و قصد حذف آن را دارید، می‌توانیدبا  انتخاب گزینه Unsend‏، مانع از ارسال آن شوید. با این کار، پیام مربوطه در صفحه مکالمه هر دو طرف حذف خواهد شد. برای این منظور باید:

  • اینستاگرام را اجرا کرده و پیامی‌را که قصد حذف آن را دارید، پیدا کنید
  • انگشت خود را روی آن پیام برای چند لحظه، نگه دارید
  • زمانی که منوی پاپ‌اپ ظاهر می‌شود، گزینه Unsend را انتخاب و سپس تایید کنید

اینستاگرام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا