اپل

آیپد پرو جدید با بدنه پشتی شیشه‌ای و پشتیبانی از شارژ وایرلس عرضه می‌شود

همه‌گیری ویروس کرونا در سال گذشته، میزان استفاده از تبلت و به طور خاص آیپد را در میان کاربران افزایش داد و این مسئله رشدی فروش محسوسی بعد از چندین ماه رکود، برای این خانواده محصولات هوشمند به دنبال داشت.

آیپدهای اپل نیز در طی ماه‌های اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند و طبق آخرین گزارش‌ها، فروش این محصول در سه ماهه سال 2021، رشدی 80 درصدی را به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته تجربه کرد. حال این شرکت قصد دارد تا با اعمال تغییراتی جدید، آیپدی مدرن‌تر و با طراحی پیشرفته‌تر را وارد بازار کند. در واقع، مهندسان اپل سعی دارند تا از آیپدها را از لحاظ ظاهری و قابلیت‌ها، به آیفون‌های این شرکت نزدیک کنند.

اگر خاطرتان باشد، اپل در اوایل سال جاری میلادی از یک آیپد پرو جدید مجهز به فناوری نمایشگر مینی LED پرده برداشت. محصولی که به پردازنده قدرتمند M1 مجهز بود. افزون بر این، اپل عضو جدیدی را نیز به خانواده آیپد ایر خود اضافه کرد که از لحاظ ظاهری و مشخصات، شباهت زیادی به آیپد پرو داشت.

حال بلومبرگ با انتشار گزارشی نوشت که اپل این روزها در تلاش است تا بتواند آیپد پرو جدید خود را با طراحی امروزی‌تر و همچنین پشتیبانی از فناوری شارژ وایرلس تولید کند. برای دستیابی به این هدف، اپل احتمالا از شیشه به جای آلومینیوم برای قسمت پشتی تبلت استفاده خواهد کرد.

از سال 2017 و همزمان با عرضه آیفون 10 و آیفون 8،  اپل گوشی‌های خود را مجهز به چنین ویژگی‌هایی یعنی بدنه پشتی شیشه‌ای و شارژ وایرلس وارد بازار کرد. همانطور که می‌دانید اپل با آیفون 12، فناوری شارژ مگ سیف را به گوشی‌های خود اضافه کرد. اگرچه هنوز این فناوری به طور کامل توسعه نیافته، اما اپل پیشتر اعلام کرد که نسخه ارتقایافته آن سال آینده وارد بازار خواهد شد.

همچنین این شرکت در حال کار روی فناوری شارژ معکوس است تا بتواند از آن در محصولاتی چون ایرپاد استفاده کند. بلومبرگ در این رابطه نوشت که فناوری مذکور در ابتدای مراحل توسعه خود قرار دارد و مشخص نیست که آیا به ایرپاد پرو اضافه خواهد شد یا خیر.

برخی از منابع خبری نیز مدعی شده‌اند آیپد مینی نیز بعد از شش سال، تغییراتی اساسی را در طراحی خود خواهد دید و با ظاهری شبیه به آیپدهای امروزی عرضه خواهد شد. نمایشگر بزرگ‌تر و حاشیه نمایشگر کمتر و همچنین حذف دکمه فیزیکی هوم از جمله تغییرات مورد انتظار برای این محصول است.

گفته شده که اپل در حال کار روی یک آیپد پرو ارزان‌قیمت است. اما در این مدل، دکمه هوم حفظ خواهد شد و حاشیه نمایشگرآن نیز تغییری نخواهد کرد. این در حالی است که مدل مینی این تبلت، به تاچ آیدی تعبیه‌شده در دل دکمه پاور مجهز خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا