گوگل

اضافه شدن ویژگی‌های جدید به مناسبت 15 سالگی گوگل مپ

تقریبا 15 سال پیش، گوگل مپ قدم به عرصه وجود گذاشت و اکنون به مناسبت 15 سالگی این سرویس، شرکت گوگل علاوه بر گنجاندن ویژگی‌های جدید آیکون جدیدی را به این اپلیکیشن اضافه و تغییراتی را در طراحی آن اعمال کرده است.

بزرگ‌ترین تغییری که به چشم می‌آید، آیکون این سرویس است به طوری که آیکون کلاسیک نقشه جای خود را به آیکون جدیدی که در یک پس‌زمینه سفید و با رنگ‌هایی که نشان‌دهنده برند گوگل است، طراحی شده است. با این تغییر، آیکون گوگل مپ از لحاظ طراحی، شباهت بیشتری به دیگر اپلیکیشن‌های این شرکت پیدا کرده است.

اما تغییراتی نیز در اپلیکیشن گوگل مپ ایجاد شده که از جمله آن‌ها می‌توان به اضافه شدن تب جدید در قسمت پایینی صفحه اشاره کرد. این تب‌ها تحت عناوین Contribute و Updates اضافه شدند. همچنین تب for you با یک تب جدید saved جایگزین شده است.

بازطراحی گوگل مپ به خاطر اضافه شدن قابلیت‌هایی بوده که این شرکت به نقشه خود اضافه کرده است. با اضافه شدن تب‌های جدید، بسیاری از ویژگی‌های جدید در مقابل دیدگان کاربران ظاهر می‌شوند و دیگر کاربر نیازی به جستجوی منو برای پیدا کردن آن‌ها نخواهد داشت.

گوگل همچنین اعلام کرده که قابلیت‌های جدید دیگری را به نقشه خود اضافه کرده که البته برای استفاده از آن باید تا ماه مارس صبر کرد. یکی از این ویژگی‌ها، نمایش میزان شلوغ بودن سرویس‌های حمل و نقل عمومی‌است.

با کمک این قابلیت، کاربران قبل از استفاده از سرویس‌های حمل و نقل عمومی، می‌توانند بفهمند که برای مثال، اتوبوس و یا قطاری که قصد سوار شدن آن را دارند، چقدر شلوغ است. همچنین، می‌توان در نقشه جدید گوگل مپ به جزییات دیگری همچون دما، دسترسی به ویلچیر و غیره دسترسی داشته باشند.

گفته می‌شود که آپدیت جدیدی به قابلیت واقعیت مجازی Live View گوگل اضافه خواهد شد که اجرا در حالت لایت مُد (Lightmode) را به آن اضافه می‌کند و قادر خواهد بود موقعیت مکانی مقصد را بدون آنکه در حالت سه بعدی اجرا شوند، نشان دهد.

طبق آنچه اعلام شده، آیکون و ویژگی‌های جدید از امروز برای کاربران اندروید و iOS و اطلاعات مربوط به حمل و نقل و لایو ویو، در ماه آینده میلادی عرضه خواهد شد.

منبع
The Verge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا