خودرو الکتریکی

لری الیسون عضو جدید هیات مدیره تسلا

بنیانگذار اوراکل: ایلان ماسک از دوستان نزدیک من است

تسلا لری الیسون بنیانگذار اوراکل را به عنوان عضو جدید هیات مدیره خود معرفی کرده است.
لری الیسون به همراه کاتلین ویلسون تامسون مدیر سابق شرکت Kellogg به هیات مدیره تسلا پیوسته‌اند موضوعی که بخشی از معامله تسلا با SEC ( کمیسیون معاملات و اوراق بهادار ) بر سر کنار رفتن ایلان ماسک از ریاست هیات مدیره شرکت است.
حضور لری الیسون در تسلا چندان هم غیر منتظره نیست به خصوص که این شرکت دومین شرکتی است که الیسون در آن سرمایه‌گذاری وسیعی کرده است.
الیسون همچنین گفته است که او و ایلان ماسک دوستان نزدیکی هستند.

لری الیسون از ثروتمندترین افراد روی زمین است. چند سال قبل او اعلام کرد حدود ۱۰۰ میلیون دلار حقوق می‌گیرد.
ویلسون تامپسون نیز ۱۷ سال مدیر اجرایی شرکت مواد غذایی Kellogg است.
بخشی از توافق تسلا و SEC اضافه کردن دو شخص مستقل به هیات مدیره این شرکت بوده است. هدف کمیسیون معاملات و اوراق بهادار آمریکا مجازات ایلان ماسک به خاطر ارایه اطلاعات غلط بوده است.

این کمیسیون ابتدا از ایلان ماسک و تسلا به دادگاه شکایت کرد بعد با این شرکت به توافق رسید.
ایلان ماسک امسال اعلام کرد می‌خواهد تسلا خصوصی کند و سرمایه‌ این کار را هم جذب کرده است اما بعدا گفت که از این کار انصراف داده است.
بخشی از سهامداران تسلا طی سالهای اخیر خواستار اضافه شدن افراد مستقل به هیات مدیره این شرکت شده بوده‌اند.
بخشی از این گروه کسانی هستند که حدود ۱ میلیارد دلار از سهام تسلا را در اختیار دارند و نسبت به مدل مدیریت ایلان ماسک معترض بوده‌اند.
استفان لوزی متخصص مدیریت شرکتها در دانشگاه سانتا کلارا می‌گوید: مشکل بزرگ تسلا این است که هیچ کس در هیات مدیره این شرکت دانش جدی در صنعت خودرو ندارد و این باعث تضعیف توانایی هیات مدیره برای نظارت بر ماسک می شود.
بر اساس توافق با SEC همچنین تسلا باید شخصی را به عنوان رییس هیات مدیره تسلا معرفی می‌کرد چراکه ماسک برای مدت سه سال از این سمت محروم شده است.
تسلا در اوایل ماه نوامبر Robyn Denholm عضو فعلی هیات مدیره را به این سمت برگمارد.
بخش دیگری از توافق هم شامل این می‌شد که ارتباطات عمومی ایلان ماسک تحت نظارت قرار بگیرد. ایلان ماسک اخیرا به یک برنامه تلویزیونی گفته که هیچ کس توییت‌های او را قبل از انتشار نمی‌خواند و ممکن است اشتباهاتی داشته باشد.

منبع
The Verge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا