تکنولوژی

۹۶.۲ میلیون دلار دستمزد مديرعامل شرکت اوراکل

همکاران سیستم- لری الیسون، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت اوراکل که یکی از ثروتمند‌ترین افراد بر روی کره زمین است، سال گذشته شاهد افزایش دستمزد خود به ۹۶.۲ میلیون دلار بود.

حقوق لری الیسون در سال جاری حدود ۲۴ درصد بیشتر از حقوق پارسال اوست. وی سال گذشته ۷۷.۶ میلیون دلار حقوق می‌گرفت. بخش زیادی از حقوق لری الیسون به صورت سهام پرداخت می‌شود که در ژوئن سال ۲۰۱۱ به وی اعطا شده است. این سهام در آن زمان ۹۰.۷ میلیون دلار ارزش داشته است.

مدیران و سهامداران شرکت وراکل طرحی را تصویب کرده‌اند که بر مبنای آن هفت میلیون سهم به لری الیسون تعلق می‌گیرد. البته شرط واگذاری این سهام این است که قیمت هر سهم بیشتر از ۳۲.۴۳ دلار باشد. جمعه گذشته سهام شرکت اوراکل با ۲۱ سنت افزایش به ۳۲.۴۷ دلار رسید.

شرکت اوراکل پاداش ۱۳.۳ میلیون دلاری لری الیسون را به ۳.۹ میلیون دلار کاهش داده است. پاداش دیگر مدیران ارشد اوراکل نیز به همین نحو کاهش یافته است.

علت کاهش این پاداش‌ها این است که این شرکت به رشد درآمدی پیش بینی نشده خود دست نیافته است. این در حالی است که در آمد خالص شرکت اوراکل در سال منتهی به ماه می‌ با ۱۷ درصد رشد به ۹.۹۸ میلیارد دلار رسیده است و در آمد ناخالص این شرکت نیز با ۴ درصد رشد به ۳۷.۱۲ میلیارد دلار رسیده است.

شرکت اوراکل برای رئیس و یکی از مدیران مالی ارشد خود نیز ۵۱.۷ میلیون دلار پاداش در نظر گرفته است. بخش زیادی از پاداش این مدیران نیز به صورت اعطای سهام پرداخت شده است.

گفتنی است حقوق ثابت لری الیسون سالی یک دلار تعیین شده و از پارسال تا امسال هیچ تفاوتی نداشته است. شرکت اوراکل در بیانیه‌ای اعلام کرده است: لری الیسون سهم منصفانه‌ای از اوراکل دارد، اما معتقدیم که او به خاطر نقش فعال و حیاتی‌اش در عملیات این شرکت مستحق دریافت پادش سالانه نیز هست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا