بازی

بازی‌های محبوب واقعیت مجازی در سال ۲۰۱۸

بازی‌های جدید واقعیت مجازی پلی‌استیشن VR را سربلند کرده‌اند

در نظر شیفتگان واقعیت مجازی ( VR) از سال ۲۰۱۶  خیلی گذشته است. سالی که شاهد بازی واقعیت مجازی جدید این حوزه بودیم خیلی وقت است گذشته است.
در آن سال واقعیت مجازی با معرفی سه هدست Oculus Rift ساخت شرکت فیس‌بوک، هدست Vive از اچ تی سی و Valve و همچنین هدست PlayStation VR به اوج خود رسید.
هر سه سیستم دارای مزیت‌ها و ضعف‌های مربوط به خود هستند و هیچ کدام جهان را تغییر ندادند.
اما حالا آینده هدست اوکیولوس ریفت ( Oculus Rift ) نامشخص است و HTC هم تمرکزش را روی بازار شرکتی چین گذاشته است.

در این میان هدست واقعیت مجازی سونی ( PlayStation VR ) خود را به عنوان قدرتمندترین پلتفرم نزد بسیاری از مردم اثبات کرده است.
بازی‌های واقعیت مجازی (VR) دارای همان اشکالاتی هستند که دو سال قبل هم داشتند و سونی کار چندانی برای حل آن‌ها انجام نداده است. اتفاقی که افتاده این است که جریان گسترده‌ای از بازی‌های VR به وجود آمده است.

بازی Astrp Bot ، خلاقانه و ساده

در بالای لیست بازی Astro Bot: Rescue Mission قرار دارد. یک بازی خلاقانه و هوشنمدانه سه بعدی (3D) که توسط ژاپن استودیو ساخته شده است.
این بازی دارای گرافیک عجیب و غریب نیست وحتی در هنگام لانچ در رده مینی‌بازی قرار داشت اما در واقع بهترین کار ژاپن استودیو در طی این سال‌ها ویکی از بهترین بازی‌های VR است.

بازی واقعیت مجازی Astro Bot
بازی واقعیت مجازی Astro Bot

بازی Astro Bot یک بازی خودارجاعی ( self-referential ) است و تقریبا هیچ نشانه‌ای از آینده واقعیت مجازی در آن دیده نمی‌شود.
اما به معنی واقعی کلمه این یک بازی مربوط به سخت‌افزار پلی‌استیشن و ساخت آن است. بازی درباره روباتی به نام Astro Bots است که در ابتدا در کنترلر پلی‌استیشن زندگی می‌کند. در این بازی یک کنترلر Dual Shock 4  تقریبا در هوا شناور است و مطابق با حرکات دست شما حرکت میکند.
شما به تدریج باید یاد بگیرید هم شخصیت Astro Bot را کنترل کنید و هم به جهت درست بنگرید.
بازی استروبات با ایده‌ای شگفت‌انگیز و دیزاینی ساده همراه شده که شما را با خلاقیت توسعه دهندگانش آشنا می‌کند. این بازی را با سوپرماریو ۶۴ نینتندو کلاسیک مقایسه می‌کنند.

بازی واقعیت مجازی Moss

بازی Moss دیگر بازی واقعیت مجازی کامپیوتری ست که با مدلی هوشمندانه از نمای اول شخص و سوم شخص به شما اجازه تغییر محیط برای کمک به شخصیت اصلی را می‌دهد.
شما کنترل یک موش کوچک دوست داشتنی به نام Quill را در یک قصه جذاب فانتزی برعهده دارید.

بازی واقعیت مجازی Moss
بازی واقعیت مجازی Moss

بازی Moss چندماه بعد از پلی استیشن VR برای پلتفرم PC هم عرضه شد. بازی نه برای حرکات زیاد بلکه برای نشستن با هدست واقعیت مجازی و ریلکس شدن.
بازی Déraciné که مخصوص واقعیت مجازی است هم مثالی دیگر از این نوع بازی‌های آرامش آور است.
بازی واقعیت مجازی بیت سابر Beat Saber یک بازی جذاب ریتمیک است بلوک‌هایی از آهنگ به سمت شما سرازیر می‌شود و شما باید با دو شمشیرتان آنها را بزنید. با شمشیر آبی بلوک‌های آبی و با شمشیرهای قرمز بلوک‌های قرمز را بر اساس جهت حرکت آنها باید بزنید.
نسخه جدید PSVR سرعت کافی برای ترجمه حرکات کاربر در چنین بازی به نمایش می‌گذارد.

هنوز VR  همه چیز نیست

سونی در زمینه واقعیت مجازی نشان داده که کارش را خوب بلد شده است. هنگام معرفی هدست واقعیت مجازی این شرکت بازی‌هایی چون Rez Infinite  Thumperو  Resident Evil 7 را معرفی کرد و در طول سال ۲۰۱۸ نیز ادامه پیدا کرد.
دیگر بازی در این زمینه Wipeout Omega Collection’s  است یک بازی مسابقه‌ای که توسط سونی منتشر شده است.
بسیاری از افراد بعد از خرید یک هدست واقعیت مجازی به یک دوره ماه عسل وارد میشوند و دیگر نمیخواهند به بازی‌های غیر واقعیت مجازی برگردند اما احتمالا بعد از مدت کوتاهی سرخورده میشوند که هنوز این تکنولوژی نتوانسته در زمینه بازی به گستردگی پلتفرم‌های دیگر باشد.

واقعیت این است هنوز بازی‌هایی چون God of War و Uncharted همچنان روی تلویزیون به خوبی و با جذابیت بازی می‌شوند و بعید است به این سرعت جایگزینی داشته باشند.

مرتبط : پلی استیشن در نمایشگاه سرگرمی E3 شرکت نمی‌کند

نوشته های مشابه

‫1,099 دیدگاه ها

 1. 프라그마틱 게임은 iGaming 업계에서 주목받는 제공 업체로, 모바일 중심의 혁신적이고 표준화된 콘텐츠를 제공합니다.
  프라그마틱 게임

  프라그마틱은 항상 훌륭한 게임을 만들어냅니다. 이번에 새롭게 출시된 게임은 정말 기대되는데요!

  https://www.12315cm.cn/
  https://www.12315es.cn/
  https://www.12315qo.cn/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا