تکنولوژی

افشای جلسه داخلی گوگل بعد از انتخاب ترامپ

انتشار یک ویدیوی جدید از یک جلسه داخلی گوگل درست بعد از انتخاب دونالد ترامپ که در آن مدیران گوگل از انتخاب دونالد ترامپ احساس تاسف می‌کنند باعث انتقاد رسانه‌های محافظه کار از این شرکت شده است. 
در این ویدیو که مدیران گوگل و تعدادی از کارکنان این شرکت در یک جلسه داخلی دیده میشوند سرگئی برین یکی از بنیانگذاران گوگل می‌گوید: بسیاری از کسانی که اینجا هستند از نتیجه این انتخابات غمگین و ناراحتند. من به عنوان یک مهاجر عمیقا از این نتیجه ( انتخابات) احساس شرم می‌کنم و میدانم بسیاری از شما هم چنین احساسی دارید. 
انتشار این ویدیو درست چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که گوگل از اعزام مدیرعاملش – لری پیچ – به جلسه استماع قانونگذارن آمریکا امتناع کرد. جایی که شرلی سندبرگ از فیس بوک و جک دورسی از توییتر در آن حضور داشتند و به سوالات پاسخ گفتند اما صندلی لری پیج خالی بود. 


این ویدیوی جنجالی حالا توسط یک سایت محافظه کار به نام Breitbart منتشر شده است. گوگل در واکنش به انتشار این ویدیو در بیانیه‌ای میگوید: برگزاری چنین جلساتی و شرکت برخی از کارکنان و مدیران این شرکت در آن نشان دهنده دیدگاه‌های شخصی آنان است و هر شخصی در گوگل این اختیار را دارد که آزادانه عقایدش را بیان کند و در این جلسه هم وضع چنین بوده است. در این جلسه و در هیچ جلسه دیگری پیشنهادی برای تاثیر این دیدگاه بر محصولات گوگل یا عملیات این شرکت مطرح نشده است. 
این تنها سرگئی برین ولری پیچ نبوده‌اند که در این جلسه علیه انتخاب ترامپ سخن گفته اند آیلین ناقتون مدیر منابع انسانی گوگل در این جلسه همانند دیگر مدیرانگفته است که گوگل به شکل وسیعی آزاد و دموکرات است.
کنت واکر مدیر بخش حقوقی گوگل نیز در این جلسه گفت که ما در سمت درست تاریخ ایستاده‌ایم. 
بسیاری از رسانه‌های محافظه کار با انتشار این ویدیو گوگل را به نقض بی طرفی متهم کرده‌آند چیزی که ترامپ نیز اخیرا به این شرکت نسبت داده است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا