تکنولوژی

دفاع نادلا از همکاری این شرکت با اداره مهاجرت آمریکا

ساتیا نادلا مدیرعامل شرکت مایکروسافت در ایمیلی به کارکنان خود اعلام کرد که همکاری این کمپانی با اداره مهاجرت آمریکا تنها در زمینه انتقال ایمیل‌ها، تقویم و پیام‌‌های اداره مهاجرت به سرویس کلود Azure است و هیچ ارتباطی با تکنولوژی تشخیص چهره و جدا کردن کودکان از والدینشان ندارد.

پس از اعلام سیاست جدید دولت ترامپ در رابطه با شناسایی مهاجرین غیرقانونی که شامل جدا کردن بیش از 2300 کودک از والدینشان می‌شود، اعتراضات مردم آمریکا بالا گرفت و این نارضایتی‌ها حتی به ایجاد تنش در کمپانی مایکروسافت هم منجر شد.

مایکروسافت ژانویه امسال علام کرده بود که طی یک قرارداد 19.4 میلیون دلاری قصد دارد با اداره مهاجرت آمریکا در زمینه تکنولوژی یادگیری عمیق و تشخیص چهره همکاری داشته باشد. به همین منظور چند روز قبل بیش از 100 کارمند مایکروسافت طی نامه‌ای از نادلا خواستند قرارداد این شرکت با اداره مهاجرت آمریکا را لغو کند.پیش از این گفته شده بود ایالات متحده قصد دارد از طریق سیستم تشخیص چهره مهاجرین غیرقانونی را شناسایی و فرزندانشان را از آنها جدا کنند.

با این حال نادلا در ایمیل خوداعلام کرده همکاری با اداره مهاجرت ایالات متحده شامل به کارگیری تکنولوژی تشخیص چهره نمی‌شود. «جیسون زاندر» معاون ارشد مایکروسافت هم خطاب به کارکنان معترض مایکروسافت اعلام کرد که قرارداد این شرکت با اداره مهاجرت تنها شامل انتقال ایمیل‌ها و یک سری اطلاعات ساده به سرویس کلود است.

نادلا در نامه خود به کارکنان گفته: «به صراحت اعلام می‌کنم که مایکروسافت هیچ همکاری با اداره مهاجرت آمریکا در زمینه به‌کارگیری تکنولوزی تشخیص چهره نخواهد داشت و من هم همانند شما از اینکه در مرزهای جنوبی آمریکا فرزندان مهاجرین غیرقانونی را از والدینشان جدا می‌کنند بسیار وحشت زده و ناراحت هستم و این مسئله هم به عنوان یک پدر و هم به عنوان یک مهاجر برای من سنگین و غیر قابل تحمل است. این سیاست جدید آمریکا بسیار خصمانه و کاملا اشتباه است و ما نیز به نوبه‌ی خود خواستار تغییر این سیاست غلط هستیم.»

با این وجود نادلا در این نامه نگفته که چرا این شرکت در بیانیه ژانویه امسال اعلام کرده بود که قصد دارد تکنولوژی تشخیص چهره را نیز در اختیار اداره مهاجرت ایالات متحده قرار دهد. ظاهرا سرپیچی نادلا از درخواست کارکنان به منظور قطع همکاری با اداره مهاجرت آمریکا باعث افزایش خشم کارکنان این شرکت شده و گفته می‌شود بسیاری از کارکنان هنوز معتقدند مایکروسافت در زمینه تشخیص چهره با اداره گمرک و مهاجرت آمریکا همکاری می‌کند.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن