کتابمایکروسافت

کتاب Hit Refresh

کتابی خواندنی برای طرفداران مایکروسافت

کتاب Hit Refresh کتابی به قلم ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، است. این کتاب از زندگی خصوصی نادلا در حیدرآباد هند شروع می‌شود و زندگی او را ادامه می‌دهد تا رسیدن او به مایکروسافت و فعالیت‌های او در بخش سرویس ابری مایکروسافت تا هم کلام شدن او با استیو بالمر و بیل گیتس و در نهایت رسیدن به بالاترین سمت مهمترین کمپانی نرم‌افزاری جهان. ساتیا نادلا این کتاب را حدود یک سال پیش منتشر کرد. او از سال 2014 مدیرعامل مایکروسافت است و تجربه با ارزشی در این زمینه دارد.

مرتبط: معرفی 10 کتاب حوزه تکنولوژی

به گفته او در بخشی از کتاب، نادلا همه عمرش را در مایکروسافت گذرانده و زمانی که وارد مایکروسافت شد حال این شرکت خوب نبود و او موفق شد روحی تازه به این شرکت بدهد. پیشرفت‌های مایکروسافت در زمینه‌های مختلف هم این موضوع را کاملا تایید می‌کند. اگر شما هم دوست دارید ببینید چطور مایکروسافت در کمتر از 5 سال اینگونه متحول شده، بهترین گزینه برای تعریف کردن این ماجرا خود مدیرعامل آن است. مقدمه این کتاب هم بیل گیتس نوشته است که خواندن آن را حتما توصیه می‌کنیم.

hit refresh

درباره نویسنده

ساتیا نادلا در ایالت Andhra Pradesh (یکی از 29 ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود. نادلا تحصیل را در یک مدرسه دولتی آغاز کرد و سال 1988 هم از دانشگاه مدرک مهندسی برق را گرفت. او تصمیم گرفت تا تحصیل را در آمریکا ادامه دهد و سال 1990 موفق شد فوق لیسانس خود را از دانشگاه ویسکانسیل آمریکا در رشته علوم کامپیوتر بگیرد. بعد از آن هم مدرک MBA (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی) را از دانشگاه شیکاگو گرفت.

مرتبط: ساتیا نادلا کیست؟

منبع
آی‌تی‎ایران

نوشته های مشابه

‫84 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا