تکنولوژی

گوگل مپ اوبر را حذف کرد

ژانویه سال 2017، همکاری بین گوگل و اوبر منجر به اضافه شدن یک ویژگی جدید و جذاب به اپلیکیشن گوگل مپ شد. این ویژگی در اصل امکان ارسال درخواست و پرداخت تاکسی‌های شرکت اوبر را فراهم می‌کرد. این ویژگی حتی اگر اپلیکیشن اوبر بر روی گوشی نصب نشده بود قابل استفاده بود. حال پس از گذشت 18 ماه، این ویژگی از گوگل مپ حذف شده است. گوگل در وب‌سایت پشتیبانی خود اعلام کرده که امکان ارسال درخواست مستقیم برای تاکسی اوبر از طریق گوگل مپ دیگر امکان‌پذیر نیست.

این ویژگی به کاربر اجازه می‌داد پس از جستجوی مکان مورد نظر روی نقشه نحوه رسیدن به آنجا را در کنار حالت پیاده، دوچرخه و حمل و نقل عمومی از طریق تاکسی‌های آنلاین اوبر هم انتخاب کند. البته تب شرکت اوبر هنوز هم در گوگل مپ وجود دارد اما تنها شما را به اپلیکیشن اوبر هدایت می‌کند و دیگر خبری از ارسال مستقیم درخواست تاکسی از طریق این اپلیکیشن گوگل وجود ندارد.

علی‎رغم اینکه در این تب بیش از 17 سرویس تاکسی آنلاین پشتیبانی می‌شد اما اوبر تنها شرکتی بود که امکان پرداخت مستقیم از طریق گوگل مپ برای آن امکان‌پذیر شده بود. هنوز معلوم نیست چرا گوگل و اوبر همکاری خود را در این بخش پایان داده‌اند. شاید افراد زیادی از این ویژگی استفاده نکرده‌اند شاید هم اوبر ترجیح می‌دهد کاربران مستقیما از اپلیکیشن این شرکت برای گرفتن تاکسی استفاده کنند. در کل دلیل آن هرچه که باشد، برای استفاده از تاکسی‌های اوبر تنها 1 راه وجود دارد و آن اپلیکیشن اوبر است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا