تکنولوژی

تلاش مایکروسافت برای خرید «گیت‌هاب»

برای برنامه‌ نویسان و تمامی افرادی که با کد سر و کار دارند به خوبی می‌دانند «گیت‌هاب» (GitHub) شناخته شده‌ ترین نام و مرجع در زمینه جستجو، اشتراک و بحث درباره کدها محسوب می‌شود. اما گیت‌هاب در حال حاضر سخت به دنبال پیدا کردن جایگزینی برای مدیرعامل فعلی این شرکت است. حال به‌نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد از این فرصت به خوبی استفاده کند و طبق گزارش‌های Business Insider و CNBC، ظاهرا مایکروسافت مذاکراتی را در چند هفته اخیر با گیت‌هاب داشته که در ابتدا در زمینه عقد قرارداد بازاریابی مشترک بوده اما به‌نظر می‌رسد این مذاکرات در اصل به‌منظور آغاز صحبت‌های جدی در جهت سرمایه‌گذاری مایکروسافت در این شرکت یا حتی خرید گیت‌هاب بوده است.

هنوز مشخص نیست که مذاکرات همچنان در حال انجام است یا خیر اما ظاهرا اصلی‌ترین مانع بر سر این مذاکرات، قیمت نهایی بوده است. طبق اظهارات سی‌ان‌بی‌سی، مبلغ مورد نظر گیت‌هاب بیشتر از مقداری بوده که مایکروسافت مایل به پرداخت بوده است.

هنوز هیچکدام از این دو کمپانی اظهار نظری راجع به این شایعات نداشته‌اند. با این وجود دلایل متعددی وجود دارد که مایکروسافت بخواهد گیت‌هاب را به‌خدمت بگیرد. خرید گیت‌هاب منبعی عظیم از کدهای برنامه‌نویسی را در اختیار مایکروسافت قرار می‌دهد که این منبع می‌تواند در افزایش سرعت توسعه و پیشرفت هرچیزی که مایکروسافت تولید می‌کند تاثیرگذار باشد، حال این محصولات می‌توانند ویندوز 10 و یا پلتفرم کلاد Azure باشد. دیتای شرکت گیت‌هاب همچنین می‌تواند در توسعه و پیشرفت بخش هوش مصنوعی مایکروسافت هم تاثیر به سزایی داشته باشد. ضمنا خرید گیت‌هاب از طرف دیگر می‌تواند برنامه‌نویسانی را که هنوز برای کار کردن در مایکروسافت دو دل هستند مجاب کند.

حال باید دید شایعات منتشر شده در این رابطه تا چه حد واقعیت داشته‌اند و اینکه مایکروسافت و گیت‌هاب بالاخره به توافق خواهند رسید یا خیر.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.