تکنولوژی

گوگل واقعیت افزوده را متحول می‌کند

بخش سرمایه‌گذاری گوگل که با نام Google Ventures شناخته می‌شود به تازگی مبلغ 14.5 میلیون دلار را در یک استارت‌آپ بریتانیایی با نام Vision Labs Blue سرمایه‌گذاری کرده است.

این استارت‌آپ تکنولوژی خلق کرده که این امکان را می‌دهد تعداد زیادی از افراد به‌طور همزمان از واقعیت افزوده استفاده کنند. Vision Labs کار خود را از سال 2011 بدون سر و صدا آغاز کرد و حالا در حال کار بر روی مراحل پایانی پروژه «واقعیت افزوده مشترک» است. این یعنی با استفاده از این تکنولوژی افراد مختلف با استفاده از اسمارت‌فون‌هایشان می‌توانند از یک محیط واقعیت افزوده مشترک به‌طور همزمان با یکدیگر استفاده کنند.

در ویدیوی منتشر شده توسط این استارت‌‌آپ می‌بینیم که محیط‌های «واقعیت افزوده مشترک» به افراد این امکان را می‌دهند که به صورت گروهی و با دستگاه‌های مختلف یک محیط را به‌طور همزمان مشاهده کنند و از ویژگی‌های مختلف این نوآوری بهره ببرند که تکنولوژی واقعیت افزوده فعلی چنین قابلیتی ندارد.

استارت‌آپ Blue Vision Labs قصد ندارد اپلیکیشن اختصاصی برای خودش معرفی کند و مایل است با برنامه‌نویسان مختلف همکاری کند و تکنولوژی خودش را در اختیارشان بگذارد.

Blue Vision Labs در دور اخیر جمع‌آوری سرمایه موفق شد 17 میلیون دلار سرمایه جذب کند. سرمایه‌گذاران فعلی این استارت‌‌آپ شامل شرکت‌هایی از جمله Accel، Horizons Ventures، SV Angel و البته گوگل می‌شود.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.