تکنولوژی

«وردپرس» حاکم 30 درصد بازار

طبق آماری که از شرکت W3Techs منتشر شده، امروزه 30 درصد از وب‌سایت‌های دنیا از طریق پلتفرم «وردپرس» اجرا می شوند. این رقم در نوامبر سال 2015 برای وردپرس حدود 25 درصد بود که نشان‌دهنده رشد 5 درصدی این پلتفرم طی چند سال اخیر است.

لازم به ذکر است این رقم به تمامی وب‌سایت‌های دنیا مربوط می‌شود و وب‌سایت‌هایی که از سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده نمی‌کنند نیز شامل این آمار شده‌اند. اگر هم به سهم پلتفرم‌های مدیریت محتوا از بازار نگاه کنیم می‌بینیم که وردپرس بیش از 60 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد که این رقم هم در سال 2015 برابر با 58.7 درصد بود. ضمنا نزدیک‌ترین رقیب این پلتفرم یعنی جوملا در این مدت سهم خود را از 2.8 به 3.1 درصد افزایش داده و دروپال (Drupal) هم که در رده سوم جای گرفته در حال حاضر 2.2 درصد از وبسایت‌های دنیا را در اختیار خود دارد.

همچنین لازم است بدانید که تمامی وبسایت‌هایی که توسط وردپرس مدیریت می‌شوند و در این آمار به آنها اشاره شده، از هردو روش یعنی هم از طریق نرم‌افزار ورد پرس و هم از طریق وب‌سایت WordPress.com مدیریت می‌شوند. موسسه W3Tech برای دست پیدا کردن به این نتایج، بیش از 10 میلیون وبسایت را که توسطه رنکینگ الکسا تعیین شده‌اند بررسی کرده و پس از بررسی این وبسایت‌ها به مدت 3 ماه، ارقام بالا را به شکل میانگین منتشر کرده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا