تکنولوژی

واقعیت افزوده در عینک آفتابی

جدیدترین هدست وزیکس (Vuzix) قرار است با پشتیبانی از واقعیت افزوده رونمایی شود. طبق گفته این کمپانی عینک هوشمند وزیکس در نمایشگاه بین‌المللی CES معرفی می‌شود. نمایشگاه CES 2018 هفته دیگر در لاس وگاس برگزار می‌شود.

در نگاه اول عینک‌ هوشمند واقعیت افزوده وزیکس دقیقا مثل یک عینک آفتابی معمولی به نظر می‌رسد. اما در زیر ظاهر زیبای آن هرچیزی را که از عینک‌های گوگل به خاطر داریم را می‌توانیم پیدا کنیم. قابلیت نمایش اطلاعات در محدوده دید شما، اتصال به اینترنت و دوربینی با قابلیت ثبت عکس و ویدیو، دیگر هم نیازی نیست یک گوشی هوشمند را به صورتتان بچسبانید زیرا همه‌ اتفاقات در فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر درست جلوی چشمان شما ظاهر می‌شوند.

جهت‌یابی، منو‌ها، آب‌و‌هوا، اتفاقات، تغییرات سهام، کنفرانس ویدیویی، خبرهای ورزشی، شبکه‌های اجتماعی، همه و همه به معنای واقعی کلمه جلوی چشمان شما خواهند بود. این کمپانی در بیانیه‌ای در مورد این محصول گفته‌است: عینک‌های هوشمند واقعیت افزوده‌ از زمانی که آنها را از جعبه در می‌آورید دیگر نیاز نیست یک موبایل در دست داشته باشید زیرا هرآنچه در موبایل شما رخ می‌دهد را به شما نمایش می‌دهد. دیگر نیازی نیست تمام مدت گوشی‌تان را در دست بگیرید و می‌توانید آن را در جیب‌تان بگذارید. برای مشتریان عینک وزیکس قابلیت اتصال به گوشی‌های هوشمند اندروید و آ‌ی‌او‌اس فذاهم شده است که به آن‌ها اجازه می‌دهد همیشه از گوشی‌ خود باخبر باشند و از هر صحنه‌ای که می‌خواهند عکس بگیرند. اپلیکیشن همراه این عینک‌های هوشمند به کاربر اجازه می‌دهد عینک را به طور کامل با گوشی‌های هوشمندشان همگام کند.

با توجه به اینکه این عینک‌ها اندروید را پشتیبانی می‌کنند، پلت‌فرم آن‌ها دست برنامه‌نویسان را باز می‌گذارد. این اپلیکیشین‌ها و خدمات در یک فروشگاه اپلیکیشن در دسترس خواهند بود، البته وزیکس هنوز مشخص نکرده است که آیا این عینک‌ها به طور مستقیم اپلیکیشن‌های گوگل‌پلی را پشتیبانی می‌کنند یا نه و یا اینکه کاربران می‌توانند در سیستم‌ اصلی در کنار دیگر برنامه‌ها اپلیکیشن‌های گوگل‌پلی را اجرا کنند یا خیر. ووزیکس برای کیت توسعه این عینک‌ها که شامل نرم‌افزار‌های توسعه‌دهنده این کمپانی و بخش تست  تایید طراحی پیش‌تولید و یک بخش تولید می‌باشد قیمت ۴۹۵ دلار درنظر گرفته است. تاریخ آغاز فروش و قیمت نهایی محصول هم هنوز اعلام نشده است.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن