تکنولوژی

اجرای طرح Bare Metal توسط سرویس کلود آمازون

بخش رایانش ابری شرکت آمازون یعنی AWS روز گذشته اعلام کرد که طرح دسترسی مستقیم به سخت‌افزاهای کلود (Bare metal) را برای سرویس EC2 خود امکان‌پذیر خواهد کرد.

با دسترسی Bare metal، مشتریان می توانند مستققیما به سخت‌افزارها دسترسی داشته و بدون هیچ مانعی به تمامی منایع سخت‌افزاری خود و البته بدون هزینه اضافی دسترسی داشته باشند. این کار باعث افزایش قابل توجه کنترل و سرعت سیستم کلود مشتریان نسبت به‌گذشته خواهد شد. به علاوه، این طرح به‌کارگیری پلتفرم EC2 در بخش‌هایی که در گذشته امکان پذیر نبود را امکان‌پذیر خواهد کرد.

آمازون قصد دارد دسترسی به سخت‌افزارهای کلود را برای دیگر بخش‌ها و سرویس‌های کلود خود امکان‌پذیر کند. این طرح در حال حاضر به صورت آزمایشی قابل استفاده است البته برنامه‌نویسان برای استفاده از این طرح ابتدا بایستی ثبت نام کنند.

آمازون در چند سال اخیر سعی داشته تا سخت‌افزار و چیپ های اختصاصی خود را در بخش سرورهای کلود طراحی و استفاده کند. چند سال پیش، بخش کلود آمازون تصمیم گرفت که ساختار پلتفرم EC2 را به طور کامل تغییر دهد. این تصمیم به معنای انتقال شبکه‌ها و محتویات ذخیره سازی شده به یک پلتفرم جدید بود که آمازون آن را «Nitro Architecture» نامید. برای انجام این کار، آمازون شرکت Ananpurna Labs را به خدمت گرفت و از تخصص این شرکت برای ساخت چیپ‌های انحصاری جهت انتقال تمام اطلاعات و محتویاتی که قبلا از طریق نرم‌افزار پردازش و نگهداری می‌شدند، استفاده کرد. این انتقال باعث شد اطلاعات و محتویات ذخیره شده در پلتفرم EC2 از طریق سخت‌افزار و با سرعت بسیار بالاتری پردازش و نگهداری شوند.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.