تکنولوژی

هوندا موتورسیکلت مجهز به CarPlay تولید می‌کند

زمانی که بحث از پلتفرم CarPlay اپل می‌شود، احتمالا شما هم آیکون‌های رنگارنگ و جذاب این پلتفرم بر روی داشبورد خودروها در ذهنتان ترسیم می‌شود. اما چرا فقط صاحبین خودرو باید از چنین امکاناتی لذت ببرند؟ خبر خوب اینکه افرادی که به موتورسواری علاقه دارند هم به‌احتمال زیاد در آینده نزدیک می‌توانند از CarPlay اپل بر روی موتورسیکلت Gold Wing 2018 شرکت هوندا استفاده کنند.

طبق گزارشی که به‌تازگی از وبسایت CNET منتشر شد،  پلتفرم خودرویی شرکت اپل برای اولین بار قرار است روی یک وسیله نقلیه دوچرخ استفاده شود که ظاهرا این وسیله نقلیه خوش شانس همان موتورسیکلت Gold Wing شرکت هوندا با نمایشگر 7 اینجی ال‌سی‌دی در مرکز داشبورد آن است. برای استفاده از CarPlay ابتدا باید گوشی را از طریق کابل یو‌اس‌بی به داشبورد متصل کرده سپس هدست بلوتوث خود را به سیستم موتور متصل کنید. پس از انجام این دو مرحله، رابط کاربری CarPlay بر روی نمایشگر داشبورد موتورسیکلت ظاهر خواهد شد.

ضمنا برای بهره‌مندی از این رابط کاربری، استفاده از هدفون بلوتوث ضروری اعلام شده و بدون آن امکان استفاده از CarPlay وجود نخواهد داشت. همچنین یک دستگیره کنترل 4 جهته روی دستگیره سمت چپ و همچنین یک دستگیره چرخان هم روی باک موتورسیکلت تعبیه شده که با استفاده از آنها کاربر می تواند به CarPlay دسترسی داشته یا آن را کنترل کند. در این گزارش آمده که دلیل همکاری هوندا با شرکت اپل این بوده که گوگل روی به‌کارگیری پلتفرم Android Auto در خودروها تمرکز کرده است و فعلا تمایل چندانی به استفاده از این پلتفرم بر روی موتورسیکلت‌ها ندارد. اما در صورتی که به‌کارگیری این نوع پلتفرم با استقبال کاربران و موتورسواران مواجه شود، مطمئنا گوگل هم وارد بازار موتورسیکلت‌ها خواهد شد.

افرادی که به استفاده از CarPlay اپل بر روی موتورسیکلت علاقه دارند، می‌توانند Gold Wing 2018 شرکت هوندا را از فوریه 2018 و با قیمت 23.500 دلار خریداری کنند.

منبع : آی‌تی‌ایران

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن