تکنولوژی

6 گجت دیجیتال برای گربه‌ها

گربه‌ها حیوانات خانگی کم دردسری هستند با این وجود مخترعان دلشان نیامده است که این موجودات ملوس و دوست داشتنی را فراموش نکرده‌اند. این روزها بازار محصولات هوشمند دیجیتال مخصوص گربه‌ها رونق زیادی دارد، از اسباب بازی و دوربین گرفته تا ابزارهای بیسیک مانند ظرف غدا و ظرف خاک، حالا همگی به صورت الکتریکی طراحی شده‌اند. اما آیا واقعا این وسایل به درد بخور هستند؟ یا شرکت‌ها از احساسات صاحبان گربه‌ها سو‌استفاده می‌کنند و تمام این ابزارها کلکی بیش نیست؟ در ادامه به چند نمونه از گجت‌های طراحی شده برای گربه‌ها اشاره می‌کنیم و قضاوت را به خودتان می‌سپاریم.

لیزر FroliCat Bolt مخصوص بازی گربه – 24.99 یورو

FroliCat Bolt  یک دستکاه لیزر اتوماتیک مخصوص بازی گربه‌هاست که می‌تواند ساعت‌ها گربه را مشغول جست و خیز نگه دارد.  صاحب گربه می‌تواند با نگه داشتن دستگاه، با گربه خود بازی کند و یا دستگاه را روی زمین قرار داده، روشن کند و سرگرم شدن حیوان خانگی محبوب خود را تماشا کند. این دستگاه می‌تواند اشکال مختلفی را روی دیوار یا زمین ایجاد کند.

دوربین Motorola Scount 85  – 62.80 یورو

Scount 85 دوربین فیلم‌برداری 720p است که به صاحب حیوان خانگی کمک می‌کند تا با استفاده از برنامه مخصوص، حیوان خود را تحت نظر داشته باشد. از قابلیت‌های جالب این محصول می‌توان به امکان برقراری مکالمه دو سویه اشاره کرد که می‌توان برای ارتباط با حیوان خانگی استفاده کرد. تنها نقطه ضعفی که این دستگاه دارد این است که به دلیل حرکات سریع گربه‌ها، بعضی اوقات از فیلم گرفتن آنها ناتوان است. این دستگاه برای افرادی که مشغله‌های زیادی دارند و حیوان خود را مدت زمان زیادی در خانه تنها می‌گذارند، می تواند گزینه مناسبی باشد.

دوربین Petcube Play – 158 یورو

دوربین 3.1 اینچی Petcube، نسخه سرگرم کننده‌تر و البته گران‌تر دوربین موتورولا است. گزینه “بازی” این دستگاه، لیزر آن را فعال می‌کند که از طریق گوشی هوشمند، از راه دور کنترل می‌شود و گربه را تشویق به بازی کند. در این دستگاه دوربین، بلندگو، میکروفن و لیزر بازی طراحی شده و همچنین کاربر می‌تواند عکس و فیلم حیوان خانگی خود را در حین بازی ضبط کند و آنها را به اشتراک بگذارد.

دستگاه ردیاب TabCat Bundle – 99.99 یورو

TabCat یک دستگاه ردیاب خانگی است و پلاک کوچکی دارد که به قلاده گربه متصل می‌شود و از طریق فرکانس رادیویی ارتباط برقرار می‌کند. پلاک کوچک این دستگاه همچنین می‌تواند در تاریکی روشن شود و جای گربه را به صاحب آن نشان دهد. این دستگاه می‌تواند گربه را تا شعاع 122 متری از خانه، ردیابی کند.

ظرف خاک خودکار PetSafe ScoopFree Original – 134.99 یورو

ظرف خاک تمیزکننده خودکار! صاحبان گربه‌ها این عبارت را زیاد شنیده‌اند ولی کمتر محصولی در این زمینه، واقعا کارساز بوده است. ظرف خاک Petsafe، به صورت اتوماتیک فضولات گربه را جمع‌آوری می‌کند و در ظرف جداگانه‌ای می‌ریزد.این دستگاه، 20 دقیقه بعد از خروج گربه، فرآیند پاکسازی را شروع می‌کند و از آنجاییکه مجهز به سنسورهای امنیتی است، در صورت ورود دوباره گربه به دستگاه، زمان پاکسازی به تعویق خواهد افتاد. مکانیزم این دستگاه با دیگر دستگاه کوچک‌تر و ارزان‌تر که نام کوتاه‌تری نیز دارند، تفاوت چندانی ندارد!

ظرف غذای SureFeed Microchip Pet Feeder – 99.99 یورو

ظرف غذای SureFeed شاید به جرات بیشتر از هر کس دیگری، به درد افرادی بخورد که چند گربه یا سگ و یا بچه کوچک در خانه دارند. این دستگاه مجهز به سنسورهایی است که با یادگیری خصوصیات میکروچیپ حیوان خانگی، فقط به یک حیوان اجازه دسترسی به غذا می‌دهد و ازدستبرد دیگر حیوان‌ها به ظرف مورد نظر جلوگیری می‌کند.

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا