تکنولوژی

خدمات Red Hat روی فضای پردازش ابری گوگل

شرکت Red Hat پلتفرم-به‌عنوان-خدمات خود موسوم به OpenShift را توسعه می‌دهد تا بر مبنای خدمات پردازش ابری Cloud Platform گوگل به دست کاربران سازمانی برسد. این اقدام چند روز پس از آن صورت گرفت که شرکت Red Hat نرم‌افزار JBoss را به سیستم OpenStack اضافه کرد.

به گزارش همکاران‌سیستم،  این اقدام جدید مبتنی بر فضای پردازش ابری عمومی، کاربران سازمانی هم‌اکنون می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را مبتنی بر سیستم OpenShift Dedicated و روی پلتفرم پردازش ابری گوگل بسازند، عرضه کنند و مورد پشتیبانی قرار دهند و البته آنها را روی فضای ابری اختصاصی خود هم به کار بگیرند.

لازم به ذکر است خدمات سازمانی OpenShift پیش از این روی سرویس پردازش ابری آمازون موسوم به AWS نیز ارایه شده بود.

شرکت Red Hat با سیستم OpenShift Dedicated یکی از عرضه‌کنندگان خدمات سازمانی محسوب می‌شود و به کمک پلتفرم مذکور به کاربران خود امکان می‌دهد روی توسعه اپلیکیشن‌ها و استقرار آنها تمرکز داشته باشند و فرآیندهای مدیریت اداری و عملیاتی را کنار بگذارند.

با راه‌اندازی خدمات Red Hat روی فضای پردازش ابری عمومی، تمامی ابزارهای سازمانی مورد نیاز توسط دو شرکت Red Hat و گوگل اجرا می‌شود و بر این اساس سازمان‌ها می‌توانند بیشتر نرم‌افزارهای خود را به صورت کانتینر شده مورد استفاده قرار دهند.

لازم به ذکر است سیستم OpenShift Dedicated کدهای مشابه OpenShift Container Platform را شامل می‌شود و بر این اساس سازمان‌ها به راحتی می‌توانند تمام فعالیت‌های کاری خود را به فضای عمومی یا اختصاصی ابری انتقال دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا