تکنولوژی

اپل برخی امکانات ساعت هوشمندش را حذف کرد

وال استریت ژورنال فاش کرد که برخی از امکانات سلامتی که اپل می‌خواست روی نخستین نسل از ساعت‌های هوشمند خود قرار دهد احتمالا از محصول نهایی که قرار است ماه آینده عرضه شود حذف شده است.

بنا بر این گزارش اپل سنسورهای مختلفی را در زمینه سلامت برای قرارگرفتن در محصول نهایی خود برنامه‌ریزی کرده بود اما بعدا این امکانات را به دلایل مختلف حذف کرده است. 

برخی از این امکانات مانند سنجش استرس و فشار خون به دلایل مختلف می‌توانست پیچیدگی‌های قابل توجهی را ایجاد کند و با توجه به قوانین دولتی ریسک بالایی را نصیب این شرکت می‌کرد. از طرف دیگر این سنسورها نتوانسته بود استانداردهای اپل پوشش دهد. از طرف دیگر نتایج مربوط به این سنسورها وابسته به برخی شرایط – مانند سفت بستن ساعت روی مچ دست بدون مو – متفاوت بود.

بر این اساس تیم مدیریتی اپل تصمیم گرفت که با توجه به امکانات قابل توجه دیگری که روی این ساعت‌ها وجود دارد از ریسک آینده خود کم کرده و این امکانات را احتمالا در نسخه‌های بعدی عرضه کند. 

با حذف این دسته از امکانات اپل تلاش کرده که امکانات موجود را تا حد ممکن بهبود دهد، مانند ضربان قلب . 

به گزارش وال استریت ژورنال اپل در حال حاضر سفارش ساخت ۵ تا ۶ میلیون دستگاه از این ساعت‌های هوشمند را به سازندگان آن در شرق آسیا ارایه داده است. 

 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا