تکنولوژی

پیوست فرهنگی نسل سوم موبایل آماده شد

 

دبیر شورایعالی فضای مجازی از مراحل پایانی تدوین پیوست فرهنگی سرویس های نسل سوم و چهارم موبایل خبر داد و گفت: بزودی این پیوست فرهنگی تصویب و به اپراتورهای موبایل برای ارائه این خدمات، ابلاغ می شود.

محمد حسن انتظاری در مورد آخرین وضعیت تدوین پیوست فرهنگی خدمات مرتبط با نسل سوم تلفن همراه و سایر خدمات دیجیتال تازه وارد به کشور اظهار داشت: کار جدی در زمینه تدوین پیوست فرهنگی در کارگروه ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی صورت گرفته و هم اکنون به جمع بندی نهایی در خصوص این پیوست فرهنگی رسیده ایم و این طرح، در مراحل پایانی قرار دارد.

وی از هماهنگی دیدگاهها در تدوین پیوست فرهنگی سرویس تماس تصویری موبایل خبر داد و گفت: موضوع پیوست فرهنگی برای خدمات موبایل، بحث جدی و مهمی بود که نظرات مختلف و گاهی متناقض نیز در این زمینه وجود داشت، در جلسات اول تدوین این آیین نامه، سعی کردیم با نزدیک کردن نظرات به هم، اختلاف برداشت از یک موضوع واحد را کم کنیم که این اتفاق افتاد اما تا حدی زمان برد.

انتظاری با تاکید براینکه به زودی پیوست فرهنگی را آماده ابلاغ می کنیم، افزود: این پیوست فرهنگی برای تمامی اپراتورهایی که قرار است نسل سوم و چهارم موبایل را ارائه کنن لازم الاجرا خواهد بود.

وی ادامه داد: پیوست فرهنگی طوری تدوین شده است که زیرساخت مناسبی برای سایر تکنولوژیهای تازه وارد و اپلیکیشن های موبایل باشد و به این ترتیب پس از ورود هر تکنولوژی، با اصلاحاتی در کلیات این پیوست، ارائه خدمات ممکن می شود.

دبیر شورایعالی فضای مجازی با بیان اینکه سعی کردیم در پیوست فرهنگی بحث های ایجابی را هم ببینیم و صرفا اقدامات سلبی نداشته باشیم خاطرنشان کرد: براساس آیین نامه تدوین شده، افراد باید با مسئولیت خودشان وارد شبکه های نسل سوم و چهارم شوند.

وی گفت: شورایعالی فضای مجازی این دیدگاه را ندارد که افراد قصد انجام کار مجرمانه دارند؛ ما در این پیوست با این دیدگاه جلو رفته ایم که بستری فراهم شود تا مردم به امور ارتباطی و نیازهایشان بپردازند. با این دید که این تکنولوژی ابزار جرم خواهد بود به موضوع نگاه نکرده ایم.

انتظاری افزود: اما برای افرادی که قصد دارند در این فضا، امور مجرمانه انجام دهند و از تکنولوژی با قصد و غرض مجرمانه سود می برند نیز ضوابطی دیده شده است که در حد معقول با آن برخورد صورت می گیرد؛ البته این باز هم به معنای بگیر و ببند نخواهد بود بلکه اقدامات مناسب و مرحله ای صورت خواهد گرفت.

وی گفت: تمامی سعی مان این است که به زودی این پیوست فرهنگی را ابلاغ کنیم؛ نباید با تاخیر در تدوین آیین نامه هایی از این دست، در استفاده از تکنولوژیها عقب بمانیم.

منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا