تکنولوژی

زندگی چند‌گانه آقای اریک اشمیت

رییس هیات مدیره بودن یکی از موفق‌ترین شرکت‌های تکنولوژی در جهان با انبوهی از امکانات و پول همراه است. اریک اشمیت اما حتی پیش از آنکه نام گوگل را بشنود به خاطر کارش در لابراتوار Bell و رهبری سان‌مایکروسسیستمز و Novell به اندازه کافی ثروتمند بود. گوگل هم البته بر این درآمد افزود به طوری که  وقتی اشمیت از مدیرعاملی گوگل کنار رفت سهام جایزه‌ای معادل ۱۰۰ میلیون دلار دریافت کرد. 

حالا کل دارایی اشمیت چیزی بالغ بر ۸.۳ میلیارد دلار است که او را در رده ۱۳۸ پولدارترین مردان جهان و رده ۴۵ پولدارترین مردان آمریکا قرار می‌دهد.
با این همه پول اشمیت هم مثل هر پولدار دیگری انبوهی از اسباب‌بازی‌ها و ملک دارد که داشتن آن‌ها برای هرکدام از ما یک رویاست. اجازه بدهید در آی تی ایران نگاهی به برخی از آن‌ها بیندازیم: 
 
این جت گلف‌استریم V چیزی حدود ۲۰ میلیون دلار قیمت دارد و هر موقع آقای اشمیت حس خوبی نسبت به پرواز با فرست کلاس با شرکتهای دیگر را ندارد به سراغ آن می‌آید.
 
در ماه می اشمیت این کشتی تفریحی ۲۵۵ فوتی را ۱۴ میلیون دلار خریداری کرد. 
 
درون این کشتی به شیوه طراحی‌های داخل کشتی در اواسط دهه ۹۰ دیزاین شده است. 
 
البته اشمیت هنوز کشتی تفریحی ۱۹۵ فوتی ”اواسیس“ را هم در اختیار دارد که ۷۲ میلیون دلار قیمت دارد، البته گاهی اوقات برای کسانی که مایل باشند برای یک سفر تفریحی با این کشتی آن را چارتر کنند هم با گرفتن ۴۰۰ هزاردلار در اختیارشان می‌گذارد. 
 
اگر اشمیت بخواهد فقط دوری در اطراف بزند البته به جای کشتی تفریحی و جت اینکار را با تویوتا Pirus می‌کند
 
اما در صدر لیست باید از این عمارت آقای اشمیت در مونتسیتو کالیفرنیا یاد کنیم که از همین تصویر هوایی هم مشخص است چگونه جایی است
 
او این عمارت را از کمدینی به نام Ellen DeGeneres با قیمت ۲۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۷ خریداری کرد
 
البته این مدیر تکنولوژی یک پنت‌هاوس فوق‌العاده در هم در شهر نیویورک دارد
 
او برای این چشم‌انداز فوق‌العاده و این دیزاین اوپن ۱۵ میلیون دلار پرداخته است. 
 
این هم نقشه این پنت‌هاوس برای کسانی که کمی جزییات بیشتر می‌خواهند.
 
اشمیت به عنوان مدیر یکی از بزرگترین پلت‌فرمهای پخش ویدیو ( یوتیوب) ملاقات‌های متعددی با افراد مختلف دارد از جمله در اینجا که با Psy دیدار کرده است.
 
اشمیت رابطه نزدیکی با رییس جمهور اوباما هم دارد. او یکی از مشاوران غیر رسمی و از پشتیبانان مالی اوباما در جریان نخستین دوره ریاست جمهوری وی بود و در حال حاضر عضو شورای مشاوران علم و تکنولوژی رییس جمهور است.
 
اشمیت از جمله میلیاردرهایی است که مایل به افزایش دامنه قدرت و نفوذ خود هستند. او همه ساله در کنفرانس گروه بیلدربرگ شرکت می‌کند، کنفرانسی خصوصی که در آن بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ نفر از پرنفوذترین افراد جهان شرکت می‌کنند و مسایل مهم بین‌المللی را مورد بحث قرار می‌دهند.
 
همین نفوذ احتمالا باعث شد که او بتواند اوایل سال جاری میلادی به کره شمالی سفر کند و از یک لابراتوار تحقیقاتی در این کشور بازدید کند.

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا