ارز دیجیتال

معرفی بهترین ولیدیتورها برای استیکینگ ترون

سرمایه‌گذاران دائما به دنبال کسب درآمد غیرفعال هستند و اخیرا بسیاری از آن‌ها توجه خود را معطوف به استیکینگ (سپرده‌گذاری) کرده‌اند. ترون (TRON) به عنوان یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال بازار، بازده شگفت‌انگیزی را از طریق استیکینگ به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند. این استیکینگ از طریق ولیدیتورها (اعتبارسنج‌ها) انجام می‌شود. در این راهنما بهترین ولیدیتورها برای استیکینگ ارز TRX را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین ولیدیتورها برای استیکینگ ترون کدامند؟

ترون از مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) پیروی می‌کند که در آن ولیدیتورها متناسب با رمز ارزهای استیک شده خود برای اعتبارسنجی تراکنش‌های شبکه انتخاب می‌شوند. آن‌ها در ازای این کار خود با ارز TRON پاداش می‌گیرند.

اما تبدیل‌شدن به یک اعتبارسنج یا ولیدیتور نیاز به تخصص فنی دارد که برای همه افراد قابل دسترسی نیست. با این حال، کاربران می‌توانند کوین خود را به ولیدیتورهای مختلف بسپارند و برای مشارکت خود در گرداندن شبکه‌هایی مانند ترون سود کسب کنند.

استیکینگ می‌تواند از طریق صرافی‌ها یا کیف‌پول‌های متعدد، استخرهای نقدینگی و ولیدیتورهای انفرادی انجام شود. بازده درصدی سالانه (APY) به عوامل متعددی مانند مدت زمان استیکینگ و نوع ضوابط ارائه شده توسط هر ولیدیتور بستگی دارد.

مثلا صرافی بایننس (Binance) یکی از بالاترین نرخ‌های APY را ( ۱۲.۳۸ درصد) به سپرده‌گذاران ارائه می‌دهد. می‌توان گفت که میانگین بازده درصدی سالانه پنج درصد در بین ولیدیتورها منصفانه است. به طور کلی، هر چقدر مدت زمان استیکینگ بیشتر باشد، نرخ APY بهتر خواهد بود.

در ادامه به معرفی بهترین ولیدیتورها برای استیکینگ ارز دیجیتال APY خواهیم پرداخت.

۱. صرافی‌های ارز دیجیتال

فرایند استیکینگ ارز TRX در صرافی‌های ارز دیجیتال به آسانی خرید ترون و انباشتن آن‌ها در خود صرافی است. حتی یک فرد مبتدی هم به‌راحتی می‌تواند در این فرآیند شرکت داشته باشد. اگر هم مشکلی در این زمینه داشتید، می‌توانید آن را با پشتیبانی صرافی مطرح کنید.

۲. اعتبارسنج موجود در شبکه

شما با سپرده‌گذاری ارز TRX به صورت مستقیم در شبکه Tron می‌توانید قدرت رای خود را به ولیدیتور انتخابی خود اختصاص دهید. اگر ولیدیتور انتخابی شما رای کافی برای تبدیل شدن به یک نماینده ویژه (Super Representative) را به دست بیاورد، برای هر بلوک ساخته شده توسط آن SR پاداش دریافت خواهید کرد. نمایندگان فوق‌العاده می‌توانند هر روزه و بر اساس آراء تغییر کنند.

این گزینه با استیکینگ در صرافی‌های ارز دیجیتال متفاوت است و شما را بیشتر درگیر فرآیند خود خواهد کرد. البته می‌توانید تمام اختیارات خود را به ولیدیتور SR بسپارید و رای‌دهی در پروتکل ترون را هم به او واگذار کنید. با این حال، نسبت به استیکینگ در یک صرافی رمز ارز باید مراحل بیشتری را طی کنید.

۳. استخرهای استیکینگ

استیکینگ ارز TRX در استخرهای استیکینگ فقط به یک قفل سه روزه نیاز دارد، اما اگر می‌خواهید به کسب پاداش ادامه دهید، باید TRX خود را به مدت بیشتری نگه دارید. استیکینگ لیکویید راهی برای کسب درآمد از TRX ارائه می‌دهد، در حالی که همچنان می‌توانید از توکن‌های معادل‌سازی شده خود برای اهداف دیگر استفاده کنید.

استیکینگ لیکویید در Tron هنوز در حال توسعه است، اما یک پروژه جدید و امیدوارکننده به نظر می‌رسد. ب ه‌دلیل نحوه استفاده استخرهای ولیدیتوری از ارز TRX برای افزایش بازده می‌توانید بازده بالاتری را در مقایسه با روش‌های دیگر سپرده‌گذاری کسب کنید.

۴. ولیدیتورهای فردی

مرکزیت مکانیسم اجماع ترون یعنی DPoS به SRهایی بستگی دارد که بلوک‌های سازگار را جمع‌آوری می‌کنند و در این فرآیند پاداش‌هایی را به دست می‌آورند. یک شبکه بزرگ‌تر معمولا شامل ۱۰۰ نماینده ویژه است که برای کسب پاداش به شراکت می‌پردازند.

درست است که تبدیل‌شدن به ولیدیتور برای مبتدیان نیست، اما Tron کلیدها را در دسترس افراد با توان مالی متوسط هم قرار می‌دهد. برخی از نمایندگان ویژه، نرخ کارگزاری را تا ۲۰ درصد تعیین می‌کنند. به این معنی که اپراتور SR ۲۰ درصد از تمام جوایز بلوک و رای را به‌دست می‌آورد و ۸۰ درصد را به حساب سپرده‌گذاران منتقل می‌کند.

دیگرانی هم هستند که این نسبت را برای آغاز کار صفر تعیین می‌کنند و همه پاداش‌ها را به سپرده‌گذاران ارائه می‌دهند. شما تفاوت پاداش را با مشارکت در ولیدیتورهای فردی احساس خواهید کرد. تفاوتی که ممکن است حتی به ۲۰ درصد هم برسد.

اما باید هزینه‌های سخت‌افزار، مدیریت و پهنای باند را هم پرداخت کنید. با این حال، برای بسیاری، اجرای ولیدیتوری فردی راهی برای حمایت از اکوسیستم ترون است و آن‌ها سود را در اولویت ثانویه قرار می‌دهند.

ترون چیست؟

TRON یک بلاک چین منبع باز است که در سال ۲۰۱۷ توسط جاستین سان تاسیس شد و ارز اصلی آن ترونیکس هم در سال بعد عرضه گردید. شبکه TRON با استفاده از فناوری بلاک چین و با هدف ایجاد انقلابی در صنعت سرگرمی به عنوان وسیله‌ای برای به اشتراک‌گذاری محتوا و حذف واسطه‌ها تاسیس شد.

ترون چیست؟
ترون چیست؟

شبکه TRON پلتفرم بیت تورنت (BitTorrent) را برای تکمیل این چشم‌انداز در سال ۲۰۱۸ خریداری کرد. بیت تورنت یک پلتفرم به اشتراک‌گذاری فایل همتا به همتا است که در سال ۲۰۰۱ ایجاد شد. اکنون اکوسیستم TRON پروژه‌های مختلفی ازجمله چندین dApp و قراردادهای هوشمند ساخته شده را میزبانی می‌کند.

ترون به ویژه برای مقیاس‌پذیری یا میزان پردازش تراکنش‌ها در هر ثانیه شهرت دارد. این شبکه ادعا می‌کند توان پردازش و تایید ۲۰۰۰ تراکنش را در هر ثانیه دارد. در حالی که بیت کوین تقریبا شش تراکنش را در هر ثانیه انجام می‌دهد.

Tron با بیش از ۹۰ میلیون کاربر در شبکه خود یکی از سریع‌ترین بلاک چین‌های در حال رشد به شمار می‌رود. ارز TRONIX به‌عنوان توکن بومی پروتکل TRON در ابتدا بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شد و سپس به بلاک‌چین خود تغییر مکان داد.

جمع‌بندی

بازار کریپتو بسیار بی‌ثبات است و هیچ تضمینی برای تخمین دقیق سودها وجود ندارد. بنابراین، استیکینگ TRX تحت بدترین شرایط بازار هم می‌تواند سود تحقق‌نیافته و ضرر ناشی از کاهش قیمت ترون را پوشش دهد. مهم‌ترین موضوع این است که بهترین ولیدیتور موجود را برای این کار انتخاب کنید.

منبع :

https://wallex.ir/blog/best-validator-to-stake-trx/

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

  1. smm panel,smm panel türkiye,takipçi paneli,beğeni paneli,instagram takipçi paneli,instagram beğeni paneli,ucuz smm panel,en ucuz smm panel,smpanel,takipçi satın al,beğeni satın al,uygun fiyat smm panel,sosyal medya bayilik paneli,bayilik paneli,Tiktok takipçi paneli , instagram takipçi , twitter takipçi, tiktok takipçi , r10 smm smmxpanel https://smmxpanel.com

  2. smm panel,smm panel türkiye,takipçi paneli,beğeni paneli,instagram takipçi paneli,instagram beğeni paneli,ucuz smm panel,en ucuz smm panel,smpanel,takipçi satın al,beğeni satın al,uygun fiyat smm panel,sosyal medya bayilik paneli,bayilik paneli,Tiktok takipçi paneli , instagram takipçi , twitter takipçi, tiktok takipçi , r10 smm smmxpanel https://smmxpanel.com

  3. smm panel,smm panel türkiye,takipçi paneli,beğeni paneli,instagram takipçi paneli,instagram beğeni paneli,ucuz smm panel,en ucuz smm panel,smpanel,takipçi satın al,beğeni satın al,uygun fiyat smm panel,sosyal medya bayilik paneli,bayilik paneli,Tiktok takipçi paneli , instagram takipçi , twitter takipçi, tiktok takipçi , r10 smm smmxpanel https://smmxpanel.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا