تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

قابلیت‌های جدید حریم خصوصی به واتساپ اضافه شد

پس از عرضه آزمایشی چند قابلیت مرتبط با حریم خصوصی کاربران واتساپ، این شرکت اعلام کرد که از ساعاتی پیش عرضه تغییراتی جدید در بخش‌های تصویر پروفایل، درباره (About)، وضعیت (Status) و آخرین بازدید (Last Seen) را آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، تا پیش از این کاربران تنها می‌توانستند این تظیمات را برای گزینه‌های همه (Everyone)، مخاطبان من (My Contacts) و هیچ‌کس (Nobody) فعال کنند، اما با این آپدیت جدید، گزینه دیگری تحت عنوان مخاطبان من به استثنای (My Contacts except) نیز اضافه شده که امکان کنترل دقیق‌تری را ارائه می‌دهد.

نمایش وضعیت آخرین بازدید (Last Seen) یکی از قابلیت‌هایی است که می‌تواند حریم خصوصی کاربران را به خطر بیندازند. با این قابلیت، می‌توان دید که فرد آخرین بار چه زمانی وارد اپلیکیش واتس‌اپ شده و مشخص کرد که آیا مخاطب پیام شما را دیده یا خیر؛ حتی اگر گزینه خوانده‌شده را غیرفعال کرده باشد.

حال در این آپدیت جدید، کاربران می‌توانند این ویژگی را برای برخی افراد خاص غیرفعال کنند و یا از نمایش تصویر پروفایل، درباره و یا وضعیت را برای برخی افراد جلوگیری کنند.

به گفته واتس‌اپ، اگر وضعیت آخرین بازدید را برای افرادی خاص محدود کنید، شما نیز قادر به مشاهده آخرین بازدید این افراد نخواهید بود. تغییرات جدید در تنظیمات از طریق منوی سه نقطه در سمت راست و قسمت بالایی صفحه و بعد از انتخاب انتخاب گزینه‌های Accounts و Privacy قابل دسترسی است.

واتس‌اپ طی هفته‌ها و ماه‌های اخیر قابلیت زیادی را به این پلتفرم اضافه کرده که هم در حوزه حریم خصوصی و هم بهبود تجربه کاربری بوده است. این شرکت در سال گذشته میلادی عنوان کرد که حساب‌های کاربری افرادی را که سیاست‌های حریم خصوصی جدید این شرکت را نپذیرند، محدود خواهد کرد.

اما طولی نکشید که با موجی از انتقادهای کاربران و مهاجرت‌ها به اپلیکیشن‌های رقیب مواجه شد که در نهایت، واتس‌اپ ناچار به عقب‌نشینی از این سیاست خود شد. چند روز قبل نیز این شبکه اجتماعی، قابلیت انتقال تاریخچه چت‌ها از اندروید به آی او اس را برای کاربران خود فراهم کرد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا