اپل

غیبت فناوری نمایشگر پروموشن در مک بوک پرو جدید اپل

در مراسم رونمایی از مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی مک بوک پرو اپل که در سال گذشته برگزار شد، خبری از نسخه رده‌پایین این خانواده نبود و معرفی آن به زمان و مراسم دیگری موکول شد.

حال طبق آخرین شنیده‌ها، اپل این روزها در حال کار روی نسخه جدیدی از مک بوک پرو است که گفته می‌شود مجهز به نسل جدید پردازنده‌های M۲ این شرکت عرضه خواهد شد. در همین رابطه، اخیرا بلومبرگ با انتشار گزارشی، جزییاتی را از این محصول منتشر کرده است.

مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ در تازه‌ترین شماره از نشریه Power On مدعی شد که این مک بوک جدید نیز به مانند دیگر مدل‌های این خانواده، بدون تاچ بار خواهد بود. وی اعلام کرد که احتمالا از فناوری نمایشگر پروموشن استفاده نخواهد شد.

این یعنی، در مک بوک پرو جدید اپل قابلیت استفاده از نرخ رفرش متغیر تا ۱۲۰ هرتز برای عملکرد یکنواخت‌تر نمایشگر جایی نخواهد داشت. همچنین در بخش دیگری از این گزارش آمده که فناوری مینی LED نیز به عنوان گزینه‌های روی میز برای این محصول نخواهد بود که نشان می‌دهد روشنایی این محصول، همانند مدل‌های پیشرفته مک بوک پرو نخواهد بود.

از دیگر مشخصات ارائه‌شده توسط گورمن می‌توان به پردازنده اختصاصی M۲ اشاره کرد. گفته می‌شود که علاوه بر این مک بوک پرو، اپل قصد دارد تا به‌روزرسانی‌هایی را در مدل‌های مک بوک ایر، آی‌مک ۲۴ اینچی و مک مینی پایین‌رده خود اعمال و از نسل جدید پردازنده‌های خود در این محصولات استفاده کند.

در برخی از منابع خبری نیز آمده است که این شرکت در حال کار روی آی‌مک پرو ۲۷ اینچی است که احتمالا مجهز به پردازنده M۱ پرو و M۱ مکس عرضه خواهد شد. با این حال، در گزارش بلومبرگ، حرفی از زمان رونمایی مک بوک پرو جدید زده نشده است.

البته گورمن اخیرا از برگزاری رویداد سخت‌افزاری اپل در تاریخ هشتم مارس خبر داد که بعید به نظر می‌رسد در این رویداد شاهد معرفی مک بوک پرو جدید باشیم. برای این مراسم، رونمایی از نسل جدید آیفون SE و آیپد ایر پیش‌بینی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا