اپلچگونه

هر آنچه باید در مورد قابلیت App Privacy Report اپل بدانید

آموزش کامل استفاده از قابلیت App Privacy Report

کاربران گوشی‌های آیفون می‌توانند به لطف یک قابلیت جدید به نام App Privacy Report که از طریق به‌روزرسانی آی او اس ۱۵.۲ در اختیارشان قرار گرفته، به اطلاعات دقیقی در خصوص دسترسی اپلیکیشن‌های گوشی به اطلاعات شخصی‌شان دست یابند.

در کنار این اطلاعات، App Privacy Report می‌تواند فعالیت وب اپلیکیشن‌ها و همچنین دامنه‌های متصل به آنها را نیز نمایش دهند. این ویژگی به صورت پیش‌فرض برای دارندگان گوشی‌های آیفون غیرفعال است اما کاربران در صورت دریافت آپدیت آی او اس ۱۵.۲ می‌تواند آن را فعال کنند.

برای فعال کردن نیز می‌بایست ابتدا وارد اپلیکیشن Settings و پس از آن Privacy شد و در بخش App Privacy Report، گزینه Turn On App Privacy Report را انتخاب کرد.

در این مرحله، شما می‌توانید اطلاعات مدنظر را درباره اپلیکیشن‌های گوشی مشاهده کنید. البته گردآوری و ارائه این اطلاعات توسط گوشی، چند دقیقه‌ای زمان خواهد برد. اما پس از نمایش اطلاعات، می‌توانید این جزییات را مشاهده کنید:

  • کدام اپلیکیشن‌ها در هفت روز گذشته به اطلاعات شما دسترسی داشتند. با تپ کردن روی هر کدام از برنامه‌های فهرست‌شده، می‌توانید ببینید که آخرین دسترسی این برنامه به اطلاعاتتان چه زمانی بوده است.

نحوه استفاده از قابلیت جدید App Privacy Report در گوشی‌های آیفون

  • نمایش فعالیت شبکه اپلیکیشن‌ها. با تپ کردن روی هر یک از اپلیکیشن‌ها، می‌توانید ببینید که با چه دامنه‌هایی در ارتباط بوده‌اند.

نحوه استفاده از قابلیت جدید App Privacy Report در گوشی‌های آیفون

  • دامنه‌هایی با بیشترین ارتباط: با تپ کردن روی نام هر یک از دامنه‌ها، به لیستی از اپلیکیشن‌هایی که با آن دامنه در تماس و ارتباط بوده‌اند، دسترسی پیدا خواهید کرد. همچنین زمان برقراری این ارتباط نیز نمایش داده خواهد شد.

نحوه استفاده از قابلیت جدید App Privacy Report در گوشی‌های آیفون

اگر به هر دلیلی قصد غیرفعال کردن قابلیت App Privacy Report را دارید، می‌توانید این کار را از طریق مراجعه به بخش Settings، سپس Privacy‏، بعد از آن Privacy Report و انتخاب Turn Off App Privacy Report را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا