اپل

اضافه شدن دکمه ماکرو به آیفون 13 در نسخه جدید آی او اس

این ویژگی در نسخه بتای آی او اس ۱۵.۲ اضافه شده است

اپل در جدیدترین نسخه بتای آی او اس ۱۵.۲، دکمه فعال و غیرفعال کردن حالت دوربین ماکرو را به آیفون ۱۳ اضافه کرده است.

این آیکون جدید که شبیه به یک گُل کوچک به نظر می‌رسد، در مواقعی که کاربر در فاصله بسیار نزدیک به سوژه قرار می‌گیرد، ظاهر می‌شود تا بتواند یک عکس ماکرو را ثبت کند. همچنین کاربر می‌تواند به راحتی و بدون نیاز به مراجعه به تنظیمات، حالت Auto Macro را فعال یا غیرفعال کند.

ویدیویی که اخیرا از اکانت یوتیوب ZolloTech منتشر شده، نحوه عملکرد این قابلیت را در نسخه بتای ۲ آی او اس ۱۵.۲ نشان می‌دهد. در اینجا، زماین که حالت Auto Macro غیرفعال باشد، این دکمه تنها در مواقعی که فاصله دوربین با سوژه کم باشد، ظاهر می‌شود.

با تپ کردن روی آن، این حالت فعال و گوشی به حالت ماکرو سوییچ خواهد شد. لمس دوباره این دکمه نیز Auto Macro را غیرفعال می‌کند و به دوربین اصلی دستگاه برمی‌گردد. زمانی که اپل عرضه آیفون ۱۳ را آغاز کرد، برخی از کارشناسان عنوان کردند که قابلیت انتقال خودکار به حالت ماکرو، مورد استقبال کاربران مواجه نخواهد شد چراکه سوییچ شدن لنزها بدون نمایش این تغییر در رابط کاربری دوربین صورت می‌گرفت.

این مسئله باعث شد تا اپل، مشکل مذکور را با اضافه کردن یک تاگل (دکمه فعال و غیرفعال کردن) در بخش تنظیمات دوربین برطرف و امکان خاموش کردن سوییچ خودکار را برای کاربران فراهم کند. اما این فرآیند نیز پیچیدگی‌های خاص به خود را داشت.

تا اینکه مهندسان اپل در نسخه بتای ۲ آی او اس ۱۵، این موانع را از سر راه برداشتند و همه چیز را در جهت سهولت استفاده از حالت ماکرو در آیفون ۱۳ تنظیم کردند. با این به‌روزرسانی، زمانی که کاربر در فاصله نزدیکی با سوژه قرار می‌گیرد، می‌تواند Auto Macro را روشن و عکسی مناسب را ثبت کند.

منبع
Theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا