تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

قابلیت «سافت بلاک» به توییتر اضافه شد

توییتر اخیرا عرضه قابلیتی جدید تحت عنوان سافت بلاک – Soft Block – را آغاز کرده که به کاربران نسخه وب این پلتفرم اجازه می‌دهد تا دنبال‌کنندگان خود را بدون نیاز به بلاک کردن، حذف کنند.

طبق اعلام توییتر، کاربران برای سافت بلاک یک دنبال‌کننده می‌بایست ابتدا به پروفایل خود مراجعه کرده و پس از انتخاب دنبال‌کنندگان (Followers)، روی منوی سه نقطه‌ای که در کنار نام کاربر دنبال‌کننده وجود دارد، کلیک کنند.

در اینجا می‌بایست گزینه Remove this Follower را انتخاب کنند که در این حالت، دنبال‌کننده حذف‌شده از این تغییر باخبر نخواهد شد. قابلیت بلاک نرم با بلاک متفاوت است چراکه با حذف یک دنبال‌کننده از طریق این ویژگی جدید، کاربر قادر به مشاهده توییت‌هایتان در تایم‌لاین خود نخواهد بود اما همچنان می‌تواند پیام دایرکت ارسال کند و یا در صورت تمایل، بار دیگر شما را دنبال کند.

در واقع، بلاک نرم می‌تواند برای مواقعی که ن‌می‌خواهید به طور کامل یک کاربر را بلاک کنید و در عین حال، به دنبال ایجاد یک فضا و فاصله بیشتری با او هستید، کاربردی باشد. این قابلیت، به نسبت روش پیشین که همان بلاک و آنبلاک کردن است، ساده‌تر به نظر می‌رسد.

قابلیت حذف دنبال‌کنندگان، جدیدترین ویژگی است که توییتر با کمک آن توانسته قدرت عمل بیشتری برای کاربران به منظور کنترل بهتر و ارتقای تجربه استفاده از این پلتفرم و جلوگیری از بروز هرگونه سوءاستفاده و آزار به اشکال مختلف در فضای توییتر به ارمغان آورد.

این شرکت در ماه سپتامبر نیز تست قابلیتی جدید به نام Safety Mode را آغاز کرد که قادر است به طور خودکار، اکانت‌های ارسال‌کننده محتواهای نامناسب و توهین‌آمیز را بلاک کند. هنوز زمان دقیقی برای عرضه عمومی‌این قابلیت از سوی توییتر اعلام نشده است.

قابلیت «بلاک نرم» به توییتر اضافه شد

منبع
Theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا