تکنولوژیعکاسی

گوپرو ۱۰ رونمایی شد، امکانات تازه محبوبترین دوربین ورزشی

گوپرو  هیرو ۱۰ | یا  GoPro Hero 10 Black  حالا جدیدترین عضو خانواده شرکت گوپرو است.

جدیدترین دوربین ورزشی شرکت گوپرو حالا مجهز به یک پردازنده  جدید و با قابلیت تصویبرداری با فریم ریت بالاتر ( که تصاویر جذاب‌تری در حالت اسلوموشن ارایه می‌کند) ، لرزشگیر بهتر و امکان آپلود خودکار ویدیو روی کلاد در هنگام شارژ است.

پردازنده جدید حالا به مشهورترین سازنده دوربین‌های ورزشی یا اکشن کمرا قدرت پاسخگویی سریع‌تر و بهتر به دستورات می‌دهد.

آنچه که در نسخه جدید دوربین گوپرو ۱۰ شاهد هستیم دوبرابر شدن فریم ریت نسبت به  گوپرو  هیرو ۹ هستیم. حالا این دوربین ورزشی می‌تواند با  کیفیت 5.3K در ۶۰ فریم بر ثانیه تصویربرداری کند.

همچنین این دوربین می‌تواند با کیفیت 4K120 و 2.7K240 نیز تصویر بگیرد.

گوپرو می‌گوید که این افزایش سرعت به لطف پردازنده جدید GP2 به دست آمده است که جایگزین GP1 شده که از Hero 6 Black روی دوربین‌های گوپرو استفاده می‌شد.

استفاده از پردازنده اختصاصی برای دوربین‌ها تاکتیکی است که این شرکت برای رقابت با رقبا به کار می‌برد و کاری است که شرکتهایی چون گوگل و اپل هم انجام می‌دهند.

پردازنده GP2 به گوپرو ۱۰ قدرتی  چون یک گوشی هوشمند می‌دهد و به همین دلیل صفحه نمایش این دوربین بسیار سریع و قدرت پاسخگویی بالایی به دستورات لمسی دارد.

همچنین قدرت پردازش بالا نیز باعث عملکرد بهتر قابلیت ضد نویز این دوربین شده است.

یک ویژگی خوب این دوربین امکان آپلود خودکار ویدیوها روی فضای ابری در هنگام شارژ است. البته برای فعال کردن این امکان باید اشتراک این سرویس را از گوپرو خریداری کنید که ۵ دلار در ماه یا ۵۰ دلار در سال هزینه دارد.

اگر اشتراک را داشته باشید یک مزیت دیگر هم به دست خواهید آورد و آن ۱۰۰ دلار تخفیف روی قیمت خود دوربین است و به این ترتیب به جای ۴۹۹ دلار می‌توانید ۳۹۹ دلار بپردازید.

به جز این اشتراک باعث می‌شود که در صورت خراب شدن دستگاه آن را به طور رایگان تعویض کنید.

گوپرو قیمت هیرو ۱۰ را  کمی نسبت به مدل قبل بالاتر برده است. هیرو ۹ با قیمت ۴۵۰ دلار عرضه شد این در حالی است که هیرو ۸ نیز ۳۹۹ دلار قیمت داشت.

البته باید در نظر داشته باشیم که امسال با کمبود تراشه روبه رو بودیم و شاید همین هم روی قیمت این دستگاه تاثیرگذار بوده است.

قیمت گوپرو هیرو
لیست جدید قیمت دوربینهای گوپرو

انتقال سریع روی موبایل و تراز افق

گوپرو می‌گوید که پردازنده جدید همچنین باعث شده که انتقال بی سیم فایل‌ها از روی دوربین به موبایل تا ۳۰ درصد سریع‌تر شود.

این موضوع همچنین یک گزینه بهتر برای انتقال فیلمها از طریق کابل را ایجاد می‌کند که عملا کار دست و پاگیری به شمار می‌آید.

به جز این دوربین GoPro Hero 10 Black با برخی بهبودهای کوچکی هم همراه شده است. ویژگی تراز خط افق یا تراز افق که به دوربین اجازه می‌دهد تا ۴۵ درجه چرخش داشته باشد بدون اینکه تراز افق جابه جا شود.

در دوربین هیرو ۹ فقط تا ۲۷ درجه دوربین میتوانست چرخش بدون جابه جایی خط افق داشته باشد. اما خبر بد اینکه این ویژگی برای رزولوشن‌های بالاتر و فریم‌ریت بیشتر در دسترس نیست.

ویژگی تراز افق در هیرو ۱۰ فقط در کیفیت 4K و ۶۰ فریم بر ثانیه و همچنین 2.7K برای ۱۰۸۰ و ۱۲۰ فریم برثانیه در دسترس است.

همچنین کیفیت عکس هم در این دوربین تازه از ۲۰ مگاپیکسل به ۲۳ مگاپیکسل افزایش یافته است . البته رزولوشن ویدیو 19.6 مگاپیکسل در هنگام تصویربرداری با کیفیت 5K و نسبت تصویری 4:3 است و یا 15.8 مگاپیکسل با کیفیت .5.3K60 است.

مرتبط: دوربین جدید RED با قابلیت فیلمبرداری 8k 120fps رونمایی شد

نسل جدید لرزشگیر در گوپرو هیرو ۱۰

گوپرو همچنین از نسل جدید ویژگی HyperSmooth که در واقع لرزشگیر دوربین‌های گوپرواست در این دوربین استفاده کرده است.

این ویژگی به خصوص در هنگامی که در حال استریمینگ ویدیو روی شبکه‌های اجتماعی هستید خیلی به کار می‌آید البته برای استریمینگ یا کیفیت بالا نیاز به اشتراک گوپرو دارید.

اگر گوپرو ۹ دارید و برای آن تجهیزات مختلفی خریده‌اید نگران ارتقا دوربین نباشید چراکه به گفته گوپرو اکثر مادهای گوپرو ۹ برای گوپرو ۱۰ هم قابل استفاده است.

مرتبط: همه چیزدرباره گوپرو هیرو ۹

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا