پوشیدنی هوشمندتکنولوژی

هدست‌های واقعیت مجازی جدید اچ‌تی‌سی 21 اردیبهشت معرفی می‌شوند

اچ‌تی‌سی از برگزاری کنفرانس اختصاصی وایوکان 2021 (Vivecon 2021) در تاریخ 11 و 12 ماه مه (21 و 22 اردیبهشت) و رونمایی از نسل جدید هدست‌‌های واقعیت مجازی خود در این رویداد خبر داد.

طبق آخرین شنیده‌‌ها، اچ‌تی‌سی این روزها در حال کار روی چند مدل هدست واقعیت مجازی جدید است و احتمالا در کنفرانس پیش‌ رو از دو نسخه هدست رونمایی خواهد شد. از طرفی دیگر، مدیران اچ‌تی‌سی احتمالا از این رویداد برای ارائه اطلاعاتی جدید در خصوص وایر ایر (Vive Air) نیز استفاده خواهند کرد.

دو هدست جدید و مورد انتظار اچ‌تی‌سی تحت عناوین وایو پرو 2 (Vive Pro 2) و وایو فوکس 3 بیزینس ادیشن (Vive Focus 3 Business Edition) معرفی خواهند شد. همانطور که ‌‌می‌دانید چند هفته پیش اطلاعاتی جدید از هدست واقعیت مجازی ورزشی وایو ایر اچ‌تی‌سی در فضای وب منتشر شد که البته این شرکت فورا به شایعات پایان داد و اعلام کرد که هدست وایر ایر به این زودی‌‌ها عرضه ن‌‌می‌شود و فعلا در حد یک کانسپت است.

این هدست یعنی وایر ایر اخیرا توانست جایزه طراحی IF را نیز از آن خود کند. اچ‌تی‌سی در این خصوص عنوان کرد: از این که مدل مفهو‌‌می‌هدست وایر ایر توانسته این جایزه را تصاحب کند، بسیار خوشحالیم. اگرچه این محصول فعلا در حد یک کانسپت است، اما زبان طراحی آن دارای المان‌‌هایی است که در دیگر محصولات ما نیز مشاهده ‌‌می‌شود.

در هدست وایو ایر از پارچه‌ای باکیفیت و با قابلیت عبور هوا استفاده شده و با رنگ سبز فسفری طراحی شده است. همچنین ظاهر این هدست نیز به گونه‌ای است که محصولات شرکت نایکی را در ذهن تداعی ‌‌می‌کند. در تصویر تبلیغاتی این هدست نیز، یک ورزشکار زن را ‌‌می‌بینیم که در حال انجام حرکات ورزشی با وزنه است و هدست وایر ایر نیز روی چشمان وی قرار دارد و احتمالا در حال دریافت دستورالعمل‌‌هایی برای انجام صحیح حرکات ورزشی است.

در خصوص دو مدل هدست دیگر اچ‌تی‌سی که احتمالا در این مراسم معرفی ‌‌می‌شوند، باید گفت که وایو فوکس 3 بیزینش ادیشن یک محصول مستقل و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر خواهد بود و وایو پرو 2 نیز یک هدست مبتنی بر پی‌سی خواهد بود و راه هدست واقعیت مجازی وایو پرو را ادامه خواهد داد.

شنیده‌‌ها حاکی از آن است که وایو پرو 2 با قیت تقریبی 1012 دلار و وایو فوکس 3 بیزینس ادیشن نیز با قیمت حدودی 1770 دلار وارد بازار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا