اپل

در کنفرانس توسعه دهندگان 2021 اپل چه خواهد گذشت؟

اپل اخیرا از برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان خود موسوم به WWDC 2021 درتاریخ هفتم ژوئن (27 خرداد) خبر داد. رویدادی که قرار است به صورت مجازی و آنلاین از طرفداران برند اپل میزبانی کند.

حال با مشخص شدن زمان این مراسم، شایعات و شنیده‌های زیادی در خصوص محصولاتی که قرار است در این کنفرانس معرفی شوند، به گوش می‌رسد. تا به امروز مطالب و اخبار زیادی در خصوص احتمال معرفی یا ارائه اطلاعاتی تازه از پلتفرم‌های آی او اس 15، واچ او اس 8 و مک او اس 12، آیپد او اس 15 و تی‌وی او اس 15 در WWDC 2021 منتشر شده که در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از این موارد.

همانطور که می‌دانید اپل در سال گذشته، بروزرسانی‌های نرم‌افزاری بسیار متفاوت و کاربرپسندی را برای دارندگان محصولات خود عرضه کرد و انتظار می‌رود که امسال نیز این روال ادامه یابد. با این حال، پلتفرم‌هایی چون آی او اس 14 در سال گذشته با تغییرات محسوسی عرضه شدند و از این رو، شاید تغییرات اعمال‌شده در این پلتفرم، به گستردگی و تنوع سال قبل نرسد.

همچنین سیستم عامل واچ او اس 7 نیز بیشتر با تمرکز روی ارتقای عملکرد معرفی شد و چندان به ویژگی‌های جدید آن توجه  نشد. حال می‌توان انتظار داشت که واچ او اس 8 با تغییرات و قابلیت‌های جدید به مراتب بیشتری نسبت به نسخه سال قبل معرفی شود.

در خصوص مک او اس بیگ سور نیز باید گفت که این نسخه، یکی از بزرگ‌ترین بروزرسانی‌های سیستم عامل مک در طی سال‌های اخیر بوده و به نظر می‌رسد که در کنفرانس اپل، تمرکز روی معرفی و پرداختن بیشتر به این پلتفرم معطوف خواهد بود.

واچ او اس 8

در سال 2020، اگرچه اپل در واچ او اس 7 ویژگی‌هایی چون ردیابی خواب را تعبیه کرد اما تعداد قابلیت‌های جدید بسیار کم بود و بیشتر روی عملکرد پلتفرم و دستگاه تمرکز شده بود. همچنین در سال گذشته، خبری از عرضه اپلیکیشن‌های متنوع و جدید برای دارندگان اپل واچ نبود.

از این رو، انتظار می‌رود که واچ او اس 8 با  تمرکز روی اضافه کردن قابلیت‌ها و اپلیکیشن‌های جدید عرضه خواهد شد تا بتوانند تجربه بهتری از کار با ساعت هوشمند اپل را برای کاربران رقم بزنند.

کنفرانس توسعه‌دهندگان 2021 اپل

گفته می‌شود که امسال شاهد معرفی اپلیکیشن‌های جدیدی چون Hiking، Health، Batteries، Solar، Astronomy و TV خواهیم بود. همچنین واچ فیس‌های جدید با الهام از کاراکترهای سریال‌های اپل تی‌وی پلاس به این نسخه اضافه خواهند شد.

البته در این میان، معرفی قابلیت‌هایی برای کم کردن میزان نور نمایشگر و یا هوم اسکرین ساده جدید برای استفاده کاربران، دور از انتظار نیست.

مک او اس 12 مانتری

مهندسان اپل با مک او اس بیگ سور و اعمال تغییرات و بازطراحی بخش‌های مختلف، توان خود را به رخ کشیدند. همانند نسخه El Capitan که به عنوان نسخه بروزشده‌اس برای نسخه Yosemite به شمار می‌رفت، انتظار می‌رود که مدل جدید نسل جدید این سیستم عامل نیز با چنین ویژگی عرضه شود.

بدین معنی که اگرچه شاهد آپدیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی خواهیم بود، اما این تغییرات آنقدر بزرگ و چشمگیر نخواهند بود. گفته می‌شود که این نسخه با علامت تجاری مانتری (Monetary) معرفی خواهد شد.

کنفرانس توسعه‌دهندگان 2021 اپل

از جمله تغییرات جدید در این پلتفرم می‌توان به اضافه شدن نسخه جدید برنامه Wallet، سازگاری با اپلی فیتنس پلاس و عرضه TestFlight اشاره کرد.

آی او اس 15

به جرات می‌توان گفت که مهم‌ترین پلتفرم نزد مهندسان اپل، آی او اس است. حال که آی او اس 14 در سال گذشته با تغییرات عمده‌ای چون ویجت‌های هوم اسکرین، App Library و سیری ارتقایافته همراه و عرضه شد، احتمالا در آی او اس 15 چنین حجمی‌از این تغییرات را شاهد نخواهیم بود.

کنفرانس توسعه‌دهندگان 2021 اپل

با این حال، انتظار می‌رود که در آی او اس از نسخه جدید اپلیکیشن Weather رونمایی شود که اطلاعات خود را از Dark Sky گردآوری می‌کند. از دیگر تغییرات می‌توان به عرضه اپلیکیشن مستقل Keychain، گزینه‌های شخصی‌سازی جدید برای هوم اسکرین و قابلیت اشتراک صفحه در فیس تایم اشاره کرد.

آیپد او اس 15

پلتفرم دیگری که اپل احتمالا برای WWDC 2021 آماده کرده، آیپد او اس 12 است. متاسفانه هنوز اطلاعات دقیق و قابل استنادی از این نسخه منتشر نشده است. اما گفته می‌شود که با تغییراتی مشابه با آیپد او اس 15 عرضه خواهد شد.

کنفرانس توسعه‌دهندگان 2021 اپل

تی‌وی او اس 15

بی‌تردید بخشی از مراسم 27 خرداد اپل به تی‌وی او اس 15 اختصاص خواهد داشت. طبق آخرین شنیده‌ها، در این نسخه شاهد اعمال طراحی جدید به همراه اضافه کردن قابلیتی به نام Children Mode خواهیم بود که می‌تواند امکان کنترل والدین بر محتوا را فراهم کند.

همچنین ابزارهای جدیدی نیز برای مدیریت بهتر مدت زمان استفاده و تماشای برنامه‌های اپل تی‌وی در اختیار کاربران خواهد بود.

کنفرانس توسعه‌دهندگان 2021 اپل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.