گوگل

خداحافظی گوگل با «گوگل پلی موزیک» در ماه سپتامبر

اگرچه هنوز زمان چندانی از عمر اپلیکیشن پخش موزیک گوگل پلی موزیک نمی‌گذرد، اما این شرکت قصد دارد تا در ماه سپتامبر به عمر این سرویس پایان دهد.

اقدامی‌که به منظور حمایت و تقویت سرویس یوتیوب موزیک انجام خواهد شد و به گفته گوگل، توقف عملکرد این اپلیکیشن ابتدا در کشورهای استرالیا و نیوزیلند آغاز و در هفته‌های بعد نیز در سایر کشورهای جهان اجرا خواهد شد. از زمان یادشده، دیگر امکان استریم موزیک در این اپلیکیشن میسر نخواهد بود.

البته گوگل این امکان را تا ماه دسامبر برای کاربرن فعلی پلی موزیک خود فراهم کرده تا تمامی‌موزیک‌ها و اطلاعات خود را از این سرویس خارج و به سرویس دیگری منتقل کنند. بدین معنی که کاربران می‌توانند این اطلاعات را به سرویس یوتیوب موزیک انتقال دهند یا اینکه از طریق ابزار گوگل Takeout، موزیک‌های آپلودشده یا خریداری‌شده را بازیابی کنند.

این شرکت از ماه مه امسال، ابزاری اختصاصی را برای انتقال از گوگل پلی موزیک به یوتیوب موزیک برای کاربران ارائه کرده و گفته می‌شود که بعد از متوقف شدن عملکرد پلی موزیک نیز این ابزار همچنان فعال باقی خواهد ماند. با کمک این ابزار، تمامی‌اطلاعات آپلودشده در پلی موزیک، آهنگ‌های خریداری‌شده، پلی لیست‌های ایجادشده، فایل‌های ذخیره‌شده در لایبرری و داده‌های مربوط به عادت‌های کاربر برای گوش دادن به موسیقی انتقال داده خواهد شد.

علاوه بر پایان دادن به عمر پلی موزیک، گوگل قصد دارد تا تمامی‌موزیک‌های موجود در پلی استور خود را حذف کند. بدین معنی که از این پس دیگر در این فروشگاه، جایی برای خرید موزیک وجود نخواهد داشت، در حالی که اپل سال‌هاست این ویژگی را از طریق آیتیونز استور و آمازون نیز با پلتفرم اختصاصی خود در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

متاسفانه هنوز روز دقیق اعمال این تغییرات از سوی گوگل اعلام نشده و اما مشخصا کاربران گوگل پلی موزیک می‌بایست کم کم به فکر بکاپ گرفتن از اطلاعات خود در این اپلیکیشن باشند.

 

منبع
Engadget

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا