آمازوناپلگوگلمایکروسافت

بحران مسکن در کالیفرنیا؛ اپل وارد میدان شد

شرکت اپل اعلام کرد که 400 میلیون دلار را در زمینه ساخت خانه‌های ارزان‌قیمت در ایالت کالیفرنیا و کمک به افرادی که برای اولین بار اقدام به خرید خانه می‌کنند، اختصاص خواهد داد.

این سرمایه گذاری بخشی از پروژه 2.5 میلیارد دلاری اپل برای مقابله با بحران مسکن در کالیفرنیاست که قرار است در طی چند سال مورد استفاده قرار گیرد. با این 400 میلیون دلار، اپل با مرکز Housing Trust Silicon Valley همکاری خواهد کرد تا بتوانند بیش از 250 مسکن با قیمت مناسب را در این ایالت بنا کنند.

اپل همچنین با مرکز مالی مسکن کالیفرنیا نیز وارد همکاری شده تا وام‌هایی را جهت کمک به افرادی با میزان درآمد کم و متوسط برای خرید خانه در نظر بگیرند. بخش عمده تمرکز این پروژه، روی نظامیان بازنشسته، بی‌خانمان‌ها و افراد دارای معلولیت معطوف خوواهد بود. البته معلمان و آتشنشانان نیز در این طرح قرار دارند و به آن‌ها نیز در تهیه مسکن کمک خواهد شد.

سال گذشته، مایکروسافت و گوگل نیز از تصمیم خود برای کمک و سرمایه گذاری در این حوزه خبر داده بودند. مایکروسافت اعلام کرد که 500 میلیارد دلار را برای مقابله با بحران مسکن در سیاتل اختصاص خواهد داد. گوگل نیز برنامه‌های زیادی را در سر دارد و اعلام کرد که زمین‌هایی به ارزش 750 میلیارد دلار را برای ساخت مسکن در نظر گرفته و حدود 250 میلیون دلار نیز به سازندگان مسکن برای ساخت 5000 خانه ارزان‌قیمت اختصاص خواهد داد.

این شرکت همچنین کمکی 50 میلیون دلاری را به سازمان‌های مردم‌نهاد که در زمینه کمک به مردم بی‌خانمان و آواره فعالیت می‌کنند، اعطا خواهد کرد. در همین رابطه، اخیرا شرکت آمازون نیز اقداماتی را انجام داده است.

منبع
Engadget

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا