شبکه‌های اجتماعیفیسبوک

تهدید جدی اپلیکیشن Reels برای تیک تاک با اضافه شدن کشورهای جدید

اینستاگرام اخیرا اعلام کرد که اپلیکیشن Reels خود را در اختیار کاربران بیشتری در سایر نقاط جهان قرار خواهد داد.

این اپلیکیشن که از آن به عنوان رقیب تیک تاک یاد می‌شود، در سال گذشته میلادی تنها برای کاربران کشور برزیل عرضه شد و اکنون قرار است به زودی برای فرانسوی‌ها و آلمانی‌ها نیز قابل دانلود و استفاده باشد. با کمک اپلیکیشن Reels، کاربران می‌توانند ویدیوهای کوتاه 15 ثانیه‌ای را با موسیقی‌های دلخواه یا حتی صدای ضبط شده خود ترکیب کرده و سپس آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

همانند اپلیکیشن تیک تاک، Reels نیز به ابزارهای ویرایشی متعددی مجهز شده که امکان ساخت کلیپ‌های کوتاه جذابی را برای کاربران فراهم می‌کند. همچنین امکان تنظیم سرعت پخش و استفاده از دیگر افکت‌ها نیز در این اپلیکیشن تعبیه شده است.

اینستاگرام بعد از عرضه Reels در کشور برزیل، توانسته به تجارب ارزشمندی دست یابد و تغییرات زیادی را در این اپلیکیشن اعمال کند. پیشتر، تنها امکان اشتراک ویدیوهای Reels در استوری وجود داشت اما رفته رفته این قابلیت ارتقا یافت و کاربران می‌توانستند ویدیوهای 15 ثانیه‌ای خود را با دنبال کنندگان و دوستان خود نیز به اشتراک بگذارند.

علاوه بر این، اینستاگرام قصد دارد تا یک فضای اختصاصی را در اختیار کاربران قرار دهد تا بتوانند به راحتی ویدیوهای Reels را در آن ذخیره و یا ویدیوهای تهیه شده توسط سایر کاربران را مشاهده کنند. با اضافه شدن فرانسه و آلمان، اینستاگرام فضایی را در دو بخش پروفایل و اکسپلور اپلیکیشن خود نیز برای ویدیوهای Reels اختصاص داده است.

اپلیکیشن Reels اولین و تنها اقدام شرکت مادر اینستاگرام یعنی فیسبوک برای مقابله با سیطره تیک تاک بر تولید محتواهای ویدیویی کوتاه نیست و این شرکت پیشتر اپلیکیشن Lasso را نیز عرضه کرده بود که البته نتوانست با استقبال کاربران مواجه شود. اما اینستاگرام امیدوار است که با کمک Reels و قابلیت‌های متنوع این اپلیکیشن، کاربران بیشتری را جذب کند.

منبع
Techcrunch

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا