اپلچگونه

8 راهکار برای استفاده بهینه از گوشی های قدیمی آیفون

هنگام خرید گوشی‌های جدید، دو انتخاب پیش روی کاربران وجود دارد. بدین معنی که یا باید گوشی قدیمی‌خود را به فروشنده تحویل دهند و بهای آن را از قیمت گوشی جدید کم کنند یا اینکه آن را با خود به خانه برده تا در واقع ضروری از آن استفاده کنند.

اگرچه شاید فروش گوشی و کم کردن قیمت محصول جدید، کمی ‌وسوسه‌انگیز باشد اما شاید اگر بدانید که با گوشی‌های آیفون قدیمی ‌و در ظاهر بی‌مصرف چه کارهایی می‌توان کرد، نظرتان عوض شود.

قبل از هر چیز باید آیفون قدیمی‌خود را ریست فکتوری (تنظیمات کارخانه) دهید. برای این کار باید دستورالعمل Setting، بعد از آن General و سپس Reset را دنبال کنید. همچنین باید برخی از ویژگی‌های گوشی همانند iMessages را غیرفعال کنید. در ادامه قصد داریم تا به هشت نمونه از کاربردهای گوشی‌های قدیمی‌اشاره کنیم.

استفاده به عنوان یک دوربین امنیتی ارزان‌قیمت

شما می‌توانید گوشی آیفون قدیمی‌خود را به یک دوربین امنیتی تبدیل و از آن برای پایش محیط بیرون خانه یا دفتر کار خود استفاده کنید. برای این کار به وسایلی همچون یک سه پایه یا استند، یک لنز جانبی واید و شارژر نیاز دارید که چندان هم هزینه‌بر نیستند و می‌توانند یک دوربین امنیتی پیشرفته را برایتان به ارمغان آورند.

8 راهکار برای استفاده بهینه از گوشی های قدیمی آیفون

اجرای بازی‌ها در اپل آرکید

بجای بازی کردن در گوشی جدید و خالی کردن شارژ باتری، می‌توانید از گوشی‌های قدیمی‌خود به عنوان یک دستگاه گیمینگ استفاده کنید. اگرچه نمایشگر این گوشی‌ها چندان بزرگ نیست، اما با این حال می‌توانند به نیازی گیمینگ شما از یک گوشی هوشمند به خوبی پاسخ دهند.

8 راهکار برای استفاده بهینه از گوشی های قدیمی آیفون

استفاده به عنوان دستگاه برای برقراری تماس‌های تصویری

این روزها و با توجه به سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای که به منظور جلوگیری از شیوع کرونا اعمال می‌شود و انسان‌ها مجبور به خانه‌نشینی نشده‌اند، استفاده از قابلیت‌هایی همچون تماس‌های تصویری از طریق اپلیکیشن‌هایی همانند فیس تایم و زوم به طور محسوسی افزایش یافته است.

8 راهکار برای استفاده بهینه از گوشی های قدیمی آیفون

از این رو، گوشی‌های قدیمی‌آیفون می‌توانند دستگاه‌های آماده و قابل دسترسی سریع برای تمامی‌اعضای خانواده به منظور برقراری تماس‌های تصویری باشند. با این گوشی‌ها، دیگر همه افراد می‌توانند در هر لحظه که اراده کنند، تماس تصویری داشته باشند و نگرانی بابت دریافت تماس در حین گفت‌وگو و یا خالی شدن شارژ باتری به خود راه ندهند.

استفاده به عنوان ریموت اپل تی‌وی

اگر از دارندگان دستگاه‌های اپل تی‌وی هستید و مدام کنترل یا همان ریموت این دستگاه را گم می‌کنید، می‌توانید گوشی‌های قدیمی‌آیفون خود را به یک ریموت برای اپل تی‌وی تبدیل کنید. در این صورت دیگر، کمتر پیش می‌آید که گوشی آیفون خود را گم کنید و یا حتی در صورت مفقود شدن، می‌توانید از قابلیت تعبیه شده در گوشی برای پیدا کردن دستگاه استفاده کنید. علاوه بر اپل تی‌وی، می‌توان از گوشی‌های قدیمی‌آیفون به عنوان ریموت برای سایر دستگاه‌ها همانند فایر تی‌وی و یا روکو نیز بهره برد.

8 راهکار برای استفاده بهینه از گوشی های قدیمی آیفون

استفاده به عنوان یک هوم پاد ارزان‌قیمت

بجای پرداخت 300 دلار برای خرید اسپیکر هوشمند هوم پاد، می‌توانید از گوشی آیفون قدیمی‌خود به عنوان دستگاهی برای دریافت قابلیت‌های Hey Siri مبتنی بر دستیار صوتی سیری استفاده کنید. برای این کار می‌بایست به تنظیمات رفته ودر بخش Siri & Search، گزینه Listen for Hey Siri را فعال کنید.

8 راهکار برای استفاده بهینه از گوشی های قدیمی آیفون

از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به دریافت آخرین اطلاعات آب و هوایی، کنترل کردن دستگاه‌های مبتنی بر هوم کیت، پخش موسیثی و غیره استفاده کرد.

استفاده به عنوان دستگاهی برای کودکان

اگر به دنبال خرید یک گوشی برای فرزند خود هستید، می‌توانید آیفون‌های قدیمی ‌را در اختیارشان بگذارید. با این کار دیگر نگران خط و خش برداشتن نمایشگر و یا خالی شدن مداوم شارژ باتری نیستید و از همه مهم‌تر، پولتان نیز حفظ خواهد شد.

8 راهکار برای استفاده بهینه از گوشی های قدیمی آیفون

این امکان نیز برای والدین فراهم شده تا از طریق قابلیت اسکرین تایم، مدت زمان استفاده کودک از گوشی را تعیین کنند. همچنین می‌توان دسترسی آن‌ها به چند برنامه خاص را امکان‌پذیر کرد و یا مشخص کرد که با تنها با چه کسانی می‌توانند صحبت کنند. ناگفته نماند که می‌توانید گوشی خود را به والدین، پدربرگ و مادربزرگ و یا اقوام خود نیز بدهید تا از آن استفاده کنند.

استفاده به عنوان گوشی موقتی

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هر چند وقت یکبار، گوشی خود را گم می‌کنید یا بنابه دلایلی محبورید تا چند روی گوشی خود را به دست تعمیرکاران بسپارید، بهتر است همواره یک گوشی جایگزین را برای استفاده موقت در چنین روزهایی داشته باشید.

8 راهکار برای استفاده بهینه از گوشی های قدیمی آیفون

اهدای گوشی به افراد نیازمند

سازمان‌ها و نهادهای زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که می‌توانید گوشی‌های قدیمی‌خود را اختیارشان بگذارید تا آن‌ها را به افراد نیازمند و یا آن دسته از افرادی که برای برقراری ارتباط با خانواده‌های خود به یک گوشی هوشمند نیاز دارند، بدهند. با این کار می‌توانید گوشی قدیمی‌خود را به گوشی جدید برای سایر افراد تبدیل و آن‌ها را خوشحال کنید. فراموش نکنید که قبل از آن، باید تمامی‌اطلاعات روی دستگاه را پاک کنید.

8 راهکار برای استفاده بهینه از گوشی های قدیمی آیفون

منبع
سی‌نت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا