شبکه‌های اجتماعی

تعداد کاربران فعال ماهانه تلگرام به 400 میلیون نفر رسید

تلگرام اخیرا با انتشار گزارشی، تعداد کاربران فعال ماهانه این اپلیکیشن پیام‌رسان را برابر با 400 میلیون نفر  عنوان کرد.

در اکتبر سال گذشته میلادی بود که تلگرام، از عضویت حدود 300 میلیون کاربر فعال ماهانه در این پلتفرم خبر داده بود که در طی چند ماه اخیر و با استناد به گزارش جدید این شرکت، 100 میلیون کاربر جدید به استفاده از این اپلیکیشن ترغیب شده‌اند.

پاول دورف، بنیانگذار تلگرام که مدیریت شبکه اجتماعی روسی VK را نیز برعهده دارد، اعلام کرد که روزانه حدود 1.5 میلیون کاربر جدید به تلگرام اضافه می‌شوند و این اپلیکیشن در بیش از 20 کشور دنیا، رتبه نخست را در میزان دانلودها به خود اختصاص داده است.

تلگرام همچنین در تلاش است تا بتواند طی ماه‌های آتی، قابلیت تماس تماس تصویری امن را برای کاربران خود به ارمغان آورد و به رقیبی جدید برای اپلیکیشن‌هایی همچون زوم، اسکایپ، تیمز و غیره تبدیل شود. در بیانیه تلگرام آمده است که فاصله تلگرام با دیگر اپلیکیشن‌های محبوب و قدیمی‌در طی ماه‌های اخیر کمتر شده و این شرکت تلاش می‌کند تا با ارائه قابلیت‌ها و امکانات متنوع، کاربران بیشتری را به خود جذب و اعتماد آن‌ها را جلب کند.

در حال حاضر، تلگرام با چندین اپلیکیشن پیام‌رسان رقابت می‌کند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به واتساپ اشاره کرد. اپلیکیشنی که بیش از 2 میلیارد نفر در جهان از آن استفاده می‌کنند. نسخه دسکتا اپلیکیشن تلگرام نیز که برخلاف واتساپ، نیاز به اتصال گوشی به اینترنت برای استفاده از آن ندارد، توانسته با ارائه قابلیت‌هایی متنوع همانند فولدرها و فضای ابری، سهم قابل‌توجهی را در جلب نظر کاربران ایفا کند. با این حال، برخی ابهامات پیرامون مسائل امنیتی و سوءاستفاده از حریم شخصی کاربران وجود دارد که هنوز به طور کامل رفع نشده است.

تلگرام به تازگی در بروزرسانی جدید این اپلیکیشن، 20 هزار استیکر جدید را در اختیار کاربران خود قرار داده و تغییراتی همچون منوی پیوست را به نسخه اندرویدی این اپلیکیشن اضافه کرده است. این شرکت همچنین در حال طراحی یک پایگاه داده آزمون‌های آموزشی برای دانش‌آموزان است و قصد داد تا 400 هزار یورو را برای ایجاد این تست‌ها هزینه کند.

منبع
TechCrunch

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا