ایراناینترنت

آغاز مذاکرات۶۰ شرکت‌ ارائه‌کننده خدمات ارتباطی اینترنت برای پیوستن به سهامداران فرکانس ۲ هزار و سیصد

نمایندگان ۶۰ شرکت ارائه‌کننده خدمات ارتباطی اینترنت موسوم به دارنده پروانه سروکو (servco) مذاکرات خود برای پیوستن به جمع برندگان مزایده فرکانس ۲ هزار و ۳۰۰ را آغاز کردند.

محسن حسین‌پور مدیرعامل شرکت حلما گستر تلاش در این‌باره گفت: پس از برگزاری نشست ویدئو کنفرانسی سهامداران شرکت حلما گستر تلاش، نمایندگان این شرکت و شرکت‌های اینترنتی سروکو نیز در نشستی آنلاین، زمینه پیوستن به این کنسرسیوم را بررسی کردند.

وی تاکید کرد: دریافت سرویس‌های مختلف اینترنتی با کیفیت مطلوب، سرعت بالا و هزینه کم از حقوق مسلم مردم است و مشارکت شرکت‌های دارای مجوز و فناوری روز، حکایت از خرد جمعی در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها داشته و تضمین‌ کننده کیفیت مورد نظر است.

حسین‌پور در پاسخ به این پرسش که این مشارکت چگونه خواهد بود افزود: در حال حاضر بیش از ۶۰ شرکت سروکو در سطح کشور به ارائه خدمات اینترنتی می‌پردازند و قرار است سه مدل اختصاص سهام و مشارکت مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد. وی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم نتیجه لازم تا روزهای پایانی همین هفته اخذ و اعلام شود.

مدیرعامل شرکت حلما گستر تلاش با اشاره به وضعیت فعلی فرکانس‌های ۸۰۰ و ۲ هزار و ۳۰۰ که قانوناً یکی در اختیار صدا و سیما و دیگری در اختیار این شرکت است افزود: متخصصان فنی این حوزه می‌دانند که همکاری سازمان تنظیم مقررات رادیویی دررفع موانع اجرایی، باعث جلوگیری از هدر رفتن صدها میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ده‌ها شرکت بخش خصوصی بوده و هم‌افزایی و موفقیت در مسیر توسعه بخش‌های مختلف اقتصادی با تکیه بر زیرساخت‌های به روز و کارآمد شده و رضایت مردم را نیز در پی خواهد داشت.

وی همچنین تاکید کرد که رفع موانع موجود بر سر راه فعالیت و زیر بار رفتن فرکانس ۲ هزار و سیصد مگاهرتز در گرو انجام وظایف قانونی سازمان تنظیم مقررات رادیویی است.

حسین‌پور افزود: بزودی تعدادی از مدیران شرکت و نمایندگان سهامداران در نشست اینترنتی با خبرنگاران حوزه آی سی تی، روند فعالیت‌های مربوط به فرکانس ۲ هزار و ۳۰۰ را تشریح خواهند کرد.

روابط‌عمومی شرکت حلما گستر تلاش

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. به دنبال بالاگرفتن مجادلات وزارت ارتباطات و صداوسیما بر سر فرکانس‌های ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز، به یکباره چندین فرستنده تلویزیونی در فرکانس‌های بالای ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز در سیستم دیجیتال تهران و شهرهای مختلف از جمله مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز، کرمانشاه، اراک، یزد و خرم‌آباد از سوی صداوسیما روشن شد!
    بیشتر این فرستنده‌ها برنامه‌های شبکه‌های بسته سوم را به صورت تکراری پخش می‌کنند…
    صداوسیما میلی ول این این باند های خالی نیست و معلوم نیست هدفش از این خیمه شب بازی چیه؟!
    مردم چند سال تاوان انحصار ۳جی رایتل رو دادند حالا نوبت صداوسیما هست؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.