گوگل

اضافه شدن قابلیت نمایش «گالری ویو» به اپلیکیشن ویدیوکنفرانس گوگل میت

گوگل از تصمیم خود برای اضافه کردن حالت نمایش گالری ویو (Gallery View) به اپلیکیشن ویدیوکنفرانس میت (Meet) خود خبر داد و اعلام کرد که ازین پس، کاربران می‌تواند از طریق سرویس جیمیل به تماس‌های تصویری ملحق شوند.

این تصمیم در پی افزایش محسوس میزان استفاده دانشجویان، خانواده‌ها و کارمندان از سرویس میت برای برقراری تماس‌های تصویری در دوران همه‌گیری ویروس کرونا اتخاذ شده است. با اضافه شدن این ویژگی جدیدی یعنی گالری ویو، کاربران می‌توانند در ویدیوکنفرانس‌ها تا 16 نفر را در یک فریم مشاهده کنند.

خاویر سولترو، از مدیران ارشد گوگل اعلام کرد که ویژگی مذکور طی چند روز آینده به اپلیکیشن میت اضافه خواهد شد. این ویژگی پیشتر در برنامه ویدیوکنفرانس محبوب زوم نیز وجود داشته، اما با این تفاوت که در زوم کاربران می‌توانند در صورت برخورداری از سیستمی‌با توان پردازشی مناسب، تا 49 نفر را روی صفحه نمایش دستگاه خود مشاهده کنند.

ویژگی دیگر، اضافه شدن قابلیت پیوستن به ویدیوکنفرانس‌ها از طریق جیمیل است. در ادامه تصویری از همگام‌سازی میان اپلیکیشن میت و جیمیل گوگل را مشاهده می‌کنید که گزینه Meet به سایدبار این سرویس اضافه شده و کاربران می‌تواند از طریق جیمیل، یک تماس تصویری را آغاز کند و یا به آن ملحق شود.

گوگل جیمیل اپلیکیشن ویدیوکنفرانس میت

گوگل با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص عنوان کرد با توجه به افزایش تعداد افراد دورکار و آن‌هایی که از منازل خود فرآیند یادگیری و آموزش را دنبال می‌کنند، تصمیم گرفتیم تا ارتباط میان افراد را تسهیل کنیم. با اضافه شدن قابلیت‌های میت در جیمیل، شما می‌توانید به راحتی بین ایمیل و جلسات ویدیویی، سوییچ کنید. این قابلیت از ساعاتی پیش برای کاربران G Suite در وب عرضه شده و قرار است تا ساعاتی دیگر برای کاربران موبایلی نیز عرضه شود.

گوگل همچنین از اضافه کردن قابلیتی دیگر به اپلیکیشن میت برای ارتقای کیفیت ویدیوها خبر داد که بر اساس آن، کاربران می‌توانند میزان نور را تنظیم کرده و یا نویزهای موجود در پس‌زمینه را حین برقراری تماس‌های ویدیویی فیلتر کنند. این ویژگی طی چند روز آینده در اختیار تمامی‌کاربران در سراسر جهان قرار خواهد گرفت.

این شرکت هفته پیش اعلام کرده بود که روزانه حدود 2 میلیون نفر به کاربران اپلیکیشن میت اضافه می‌شود و این سرویس از ماه ژانویه تاکنون، بیشترین تعداد جذب کاربر را در میان سرویس‌های مختلف گوگل داشته است.

این شرکت اخیرا طرح دسترسی رایگان به قابلیت‌های پیشرفته اپلیکیشن میت خود را تا 30 سپتامبر تمدید کرد. پیشتر امکان استفاده از این قابلیت‌ها، تا اول جولای اعلام شده بود.

منبع
ورج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.