آپارات

گزارش سال ۹۸ آپارات منتشر شد

رشد ۱۲۰درصدی بارگذاری ویدیو و رسیدن به رتبه ۸۰ الکسا

بیش از ۱۰سال از تاسیس سایت اشتراک ویدیو یا UGC آپارات می‏گذرد.  از سال ۱۳۹۸سایت های اشترک ویدیو بی‏شماری فعالیت کردند، اما تعداد کمی از این سایت‏ها  ماندگار شدند یا اطلاعات آماری و ارقامی خود را رسانه‏ای کردند. با پیشرفت تکنولوژی و رشد کسب و کارهای دیجیتال، بررسی‌ دقیق آمار و سنجش رفتار کاربران برای روشن تر شدن مسیر آینده اهمیت پیدا می‏کند که آپارات نیز در همین راستا گزارش آماری سال ۹۸ را منتشر کرده است.

آپارات در گزارش پایان سال، از نگاه آمار و ارقام به تحلیل رفتار کاربران و تغییرات این UGC پرداخته‏ ‏است. از جمله اطلاعات این گزارش می‏توان به رتبه زیر  ۱۰۰ الکسا، تعداد کاربران، درصد تماشای ویدیو‏ها، میانگین تعداد نمایش موفق ویدیو در یک روز، کسب درآمد و … اشاره کرد. داده­هایی که روند رشد آپارات را در یک سال نشان می‏دهند و ثابت می­کند این پلتفرم هر روز در تلاش است تا خود را به روز و  بدون توقف با دنیا رقابت کند.

آپارات در پایان امسال موفق شده است جایگاه ۸۰ الکسا را بدست آورد و لقب تنها سایت ایرانی به جهت تجربه رتبه زیر ۱۰۰ الکسا را از آن خود کند. همچنین در کنار این موفقیت جهانی، رتبه نخست بین تمام سایت‏های ایرانی هم متعلق به آپارات است.  بیش از ۱۸۰میلیون دقیقه نمایش روزانه موفق ویدیو و ۳۶ میلیون مخاطب ماهانه منحصر به فرد که جمعیتی به اندازه کشور مراکش را در بر می­گیرند، دو آمار مهمی هستند که آپارات در گزارش سال ۹۸ منتشر کرده است.

گزارش سال 98 آپارات

همچنین در سال ۹۸ کاربران آپارات پنج میلیون و ۴۱۱ هزار و ۱۰۶ ویدیو آپلود کرده‏اند، که این رقم نشانگر روند رشد و ارتباط کاربر‏ها در آپلود و تماشای ویدیو را نشان می‏دهد. طبق این آمار میزان آپلود ویدیو در آپارات نسبت به سال ۱۳۹۷رشد بالای ۱۲۰ درصد داشته است.

 

در بخش گیم استریم، بیش از ۳۵۰۰ نفر از ظرفیت‏های زیر ساخت آپارات استفاده و با رفتارشان پنج بازی محبوب دنیای استریم را رتبه­بندی کرده­اند. اهمیت این آمار به اندازه­ای است که به  صاحبان صنعت گیم کمک می‏کند تا سلیقه مخاطب را بشناسند و متناسب با ظرفیت‏های کاربران به اهداف خود نزدیک شوند.

گزارش سال 98 آپارات

رفتار شناسی کاربران در جستجوی افراد و کاراکترها هم در آپارات بسیار جالب است. در سال ۹۸ در قسمت جستجوی آپارات، کاربران از بین خواننده­ها بیشتر در جستجوی محسن ابراهیم زاده، از بین بازیگران مرد بیشتر در جستجوی مهران مدیری، از بین بازیگران زن مهناز افشار، از بین شخصیت­های سیاسی علی‏اکبر رائفی پور، در بین ورزشکاران کریستیانو رونالدو، در بین مداحان محمود کریمی و در بین شخصیت­های کارتونی در جستجوی باب اسفنجی بوده­اند.

گزارش سال 98 آپارات

همچنین این گزارش که در قالب اینفوگرافی منتشر شده است، اطلاعات فنی مهمی  از جمله تقسیم پهنای باند آپارات در بین اپراتورهای اینترنتی و نیز تناسب درصد تماشای ویدیوها بر اساس زمان ویدیو را بیان کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سایت مزخرف آپارات شده محل عقده گشایی از قشر زحمتکش معلمان و فرهنگیان و تمسخر کردن آنها. از این طریق هم بازدیدکننده جمع می کنند. تف به شرفشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن