اپلویروس کرونا

فاکسکان تولید آیفون را متوقف کرد

اخیرا در خبرها آمده بود که فروش و تولید گوشی‌های آیفون تحت تاثیر ویروس کرونا قرار خواهد گرفت و شاهد افت فروش و البته متوقف شدن تولید این محصول در کشور چین خواهیم بود. اما فاکسکان که یکی از بزرگ‌ترین شرکا و تولیدکننده محصولات اپل به حساب می‌آید، ادعا کرده که این مساله خللی را در روند تولید گوشی‌های آیفون بوجود نخواهد آورد.

با این حال، گزارش‌های جدید حاکی از آن است که ادعای فاکسکان صحت ندارد. خبرگزاری رویترز ساعاتی پیش نوشت که دولت چین، از فاکسکان خواسته تا تولید تقریبا تمامی‌محصولات خود را در این کشور متوقف کند.

این دستور دولت چین به بسیاری از شرکت‌ها داده و از آن‌ها خواسته شده تا حداقل تا 10 فوریه به این دستور عمل کنند. در این گزارش آمده که اگر چین، مدت زمان این تصمیم خود را تمدید کند ضربه بزرگی به شرکت اپل و فروش گوشی‌های آیفون وارد خواهد آمد.

یک منبع در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد: آنچه ما را نگران می‌کند، این است که دولت چین بخواهد یک هفته و یا شاید هم یک ماه دیگر به این طرح ادامه دهد که در این صورت، پیامدهای سنگینی در پی خواهد داشت. درواقع، سوال اینجاست که آیا می‌توانیم تولیدات خود را از دهم فوریه از سر بگیریم یا خیر.. همه چیز به تصمیم دولت چین بستگی دارد.

البته فاکسکان نیز تنها در چین فعالیت ندارد و گفته می‌شود که تولید محصولات را به دیگر کارخانه‌های خود در سایر کشورهای جهان همانند ویتنم، هند و مکزیک منتقل کرده است.

نوشته های مشابه

‫55 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا