تکنولوژی

یک گزارش جدید درباره منشا عکسهای لو رفته جف بزوس

بازرسان نیویورکی معتقدند که خود لارن سانچز عکسها را برای برادرش فرستاده است

در حالی که هفته گذشته گاردین گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد سعودی‌ها و خود بن سلمان در پشت هک گوشی جف بزوس و متعاقب آن لو رفتن اطلاعات داخل آن بودند حالا وال استریت ژورنال گزارشی منتشر کرده که می‌گوید بازپرسان نیویورکی شواهدی دارند که نشان میدهد عکسهای نامناسب جف بزوس توسط خود دوست وی لو رفته است.

دو سال قبل پیش از انتشار این عکسها در یک مجله عامه پسند جف بزوس و همسرش از هم جدا شدند که گمان می‌رود به خاطر افشای همین عکسها باشد.

دوست جف بزوس لارن سانچز یک مجری سابق تلویزیونی است و بر اساس نوشته وال استریت ژورنال او عکسهای نامناسب خود و بزوس را در اختیار برادرش مایکل سانچز گذاشته و برادش نیز آنها را در ازای مبلغی به نشریه منتشر کننده  عکسها National Enquirer فروخته است.

بر اساس تئوری گاردین تلفن همراه بزوس پس از ارسال ویدیویی از سوی محمد بن سلمان هک شده و عکسها و دیتای داخل آن به سرقت رفته است.

این تئوری توسط یک گزارش که گروه مشاوره امنیتی FTI در همین زمینه منتشر کرده تایید می‌شود.

در این گزارش آمده که حتی چندین اسکرین شات از سوی محمد بن سلمان به جف بزوس فرستاده شده که در آن عکس زنی شبیه لارن سانچز هست و این گزارش حدس می‌زند که این عکسها قبل از آنکه در نشریه National Enquirer منتشر شود در اختیار محمد بن سلمان بوده است.

هر دو گزارش گاردین و FTI پشتیبان اتهامی است که مشاور امنیتی بزوس یعنی گاوین دی بکر که از سوی بزوس برای بررسی این موضوع استخدام شده به سمت سعودی ها نشانه رفته بود. او گزارش مقدماتی خود را در نشریه دیلی بیست منتشر کرده بود. بر اساس گزارش بکر سعودی ها هم تلفن بزوس را هک کرده‌اند و هم احتمالا در جریان انتشار عکسها در نشریه National Enquirer هم بوده‌اند.

با این حال برخی محققان امنیتی معتقدند که گزارش FTI ثابت نمی‌کند که سعودی‌ها پشت هک گوشی بزوس بوده‌اند.

خود مسوولان نشریه National Enquirer به نیویورک تایمز گفته‌اند که عکسها را از مایکل سانچز گرفته  اند. با این حال حتی اگر این نشریه سورس اصلی‌اش برادر لارن سانچز باشد بازهم نقض کننده تئوری هک تلفن همراه توسط سعودی‌ها نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا