گوگل

تحقیقات مجدد اتحادیه اروپا از نحوه جمع‌آوری اطلاعات کاربران توسط گوگل

ظاهرا اتحادیه اروپا فعلا قصد ندارد دست از سر گوگل و فعالیت‌های این شرکت در قاره سبز بردارد. کمیسیون اروپا در بیانیه جدیدی که منتشر کرده به آغاز تحقیقات جدید در زمینه «نحوه جمع‌آوری اطلاعات کاربران توسط گوگل» اشاره کرده است. با اینکه در این متن اشاره‌ای به جزئیات نشده، اما یک سند لو رفته در همین زمینه نشان می‌دهد که تمرکز اتحادیه اروپا اینبار روی جستجوهای محلی، تبلیغات، سرویس‌های دارای ورودی (sign-In) و مرورگرهای وب است. ظاهرا اروپا این بار هسته مرکزی فعالیت‌های گوگل را زیر نظر گرفته است.

البته گوگل در گذشته در پاسخ به این ابهامات و جمع‌آوری اطلاعات کاربران گفته بود که شرکت از این اطلاعات تنها برای ارتقاء سرویس‌های خود استفاده می‌کند و البته به کاربران این دسترسی را داده که در صورت نیاز اطلاعاتشان را حذف کنند.

گفتنی است که انجام تحقیقات توسط اتحادیه اروپا به معنای باز کردن پرونده‌ امنیتی برای گوگل نیست. با این وجود در گذشته مقامات اروپایی، گوگل را به دلیل عقد قراردادهای تبلیغاتی غیرقانونی، سیاست‌های ضد رقابتی در زمینه سسیتم‌عامل اندروید و موارد مشابه حدود 8.8 میلیارد دلار جریمه کرده‌اند. بنابراین خیلی جای تعجب ندارد اگر کمیسیون اروپا متدهای جدیدی از سرقت اطلاعات کاربران توسط گوگل را کشف کند و مجددا این غول آمریکایی را محکوم و جریمه کند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا