اپل

هدست واقعیت افزوده اپل در سال آینده عرضه می‌شود؟

صدای پای هدست واقعیت افزوده شرکت اپل، رساتر و بیشتر از گذشته به گوش می‌رسد. اخیرا بلومبرگ در گزارشی مدعی شد که اپل در سال آینده میلادی یعنی 2020، از اولین هدست یا شاید هم عینک مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده خود رونمایی و آن را عرضه خواهد کرد.

در همین رابطه، مینگ چی-کو تحلیلگر ارشد محصولات اپل نیز چنین محصولی را برای سال آینده پیش‌بینی کرده بود. بلومبرگ در ادامه نوشت که این هدست قادر خواهد بود تا با اتصال با گوشی‌های آیفون کاربران، قابلیت‌هایی همچون ارسال پیام، مسیریابی با کمک نقشه و همچنین اجرای بازی به ارمغان آورد.

گفته می‌شود که اپل حتی تا جایی پیش رفته که قصد راه‌اندازی یک اپ‌استور جدید را برای این محصول دارد تا خود و همچنین دیگر توسعه‌دهندگان بتوانند اپلیکیشن‌هایی را برای این هدست واقعیت افزوده طراحی کنند. اگرچه هنوز اپل رسما این موضوع را تایید نکرده و شاید این خبر نیز به دنیای شایعات بپیوندد، اما اخیرا گزارش شده که این شرکت، در حال آزمایش و تست این محصول است.

یکی از نشانه‌های تصمیم اپل برای این محصول، استخدام چهره‌های سرشناس و اضافه کردن آن‌ها به تیم واقعیت افزوده خود است. اقدامی‌که اغلب شرکت‌ها قبل از عرضه محصولی جدید در دستور کار خود قرار می‌دهند. با این‌حال، شایعات پیرامون محصولات اپل زیاد است و نمی‌توان به این راحتی به آن‌ها اعتماد کرد. بنابراین، باید منتظر ماند و دید که اهالی کوپرتینو چه زمانی، تصمیم به ارائه اطلاعات پیرامون محصول جدید خود خواهند کرد.

 

منبع: انگجت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا