چگونه

امن کردن محیط اندروید برای کودکان، آموزش گام به گام تنظیمات

امن کردن اندروید برای کودکان؟ این پرسش مهمی است. این روزها و با توجه به فراگیر شدن استفاده از گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمند، امن کردن دستگاه اندرویدی کودکان یک چالش بزرگ برای والدین است.

اگر کودکان دانش و مهارت کافی در استفاده از گوشی‌ها و تبلت‌ها را نداشته باشند، علاوه بر آسیب رساندن به دستگاه، ممکن است بسیاری از فایل‌ها و اطلاعات مهم والدین را نیز حذف کنند. از این رو، در ادامه برآنیم تا راهکارهایی را برای جلوگیری از بروز این مشکلات به شما معرفی کنیم.

مرتبط: قبل از هدیه دادن ایکس‌باکس به کودکان چه کنیم؟

ایجاد یک پروفایل کاربری جداگانه برای کاربران

ایجاد یک پروفایل کاربری جداگانه برای کاربران برای امن کردن اندروید برای کودکان

از آنجایی که از چندین پروفایل کاربری با محدودیت دسترسی به بخش‌های مختلف دستگاه را می‌توان در گوشی‌ها و یا تبلت‌های اندرویدی ایجاد کرد، بهترین راهکاری ایجاد یک پروفایل کاربری جدید برای کودکان است.

برای این کار باید به بخش Setting یا همان تنظیمات مراجعه کرده و با کلیک بر روی Users، گزینه Add User را انتخاب کنید. در اینجا چند نوع پروفایل کاربری که شامل معمولی یا محدود می‌شوند، وجود دارند که با انتخاب هر کدام، می‌توان محدودیت‌هایی را در استفاده از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های دستگاه تعریف کرد.

 

مسدود کردن پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای در پلی استور

مسدود کردن پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای در پلی استور و امن کردن اندروید برای کودکان

این احتمال وجود دارد که کودکان در حین کار با گوشی و یا تبلت، وارد فروشگاه اپلیکیشن گوگل شده و به طور اتفاقی، پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای را برای برخی اپلیکیشن‌ها انجام دهند. بنابراین، بهتر است این قابلیت را در دستگاه خود غیرفعال کنید.. برای این کار می‌بایست بعد از وارد شدن به پلی استور، به بخش Setting یا تنظیمات رفته و گزینه User Control را انتخاب نمایید. در این قسمت می‌تواند این ویژگی را بلاک کنید.

مرتبط: با این 5 روش اطلاعات خود را از لپ‌تاپ یا کامیپوتر به گوشیتان منتقل کنید

غیرفعال کردن امکان نصب برنامه از منابع ناشناس

مسدود کردن پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای در پلی استور به جهت امن کردن اندروید برای کودکان

نصب نرم افزار یکی از راحت‌ترین کارها برای کودکان است واز این رو، پیشنهاد می‌شود که قبل از واگذار کردن تبلت و یا گوشی خود به کودکان، امکان نصب نرم افزار از منابع ناشناس را غیرفعال کنید تا تهدیدی متوجه دستگاهتان نشود. این قابلیت را می‌توان از طریق مراجعه به بخش Setting و انتخاب گزینه Security و بعد از آن، برداشتن تیک Unknown Sources یا منابع ناشناس غیرفعال کرد.

مرتبط: چگونه حالت تاریک را روی کروم برای اندروید فعال کنیم؟

استفاده از اپلیکشن‌های سرگرم‌کننده

امن کردن اندروید برای کودکان با استفاده از اپلیکشن‌های سرگرم‌کننده

اپلیکیشن Toddler Lock می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. این برنامه از فضای گرافیکی با طراحی رنگارنگ و صوت‌های جالب‌توجه برای کودکان بهره می‌برد و می‌تواند فضایی سرگرم‌گننده و به دور از هرگونه آسیب را برای کودکان فراهم کند. در این برنامه کودکان با انواع رنگ‌ها و اشکال آشنا خواهند شد و پیشنهاد می‌شود که در زمان استفاده، گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید تا تماس و یا پیام دریافتی، اختلالی در حین کار با این برنامه برای کودکان بوجود نیاورد.

 

قفل‌گذاری روی برنامه‌های اندرویدی تکنیکی ضروری برای امن کردن اندروید برای کودکان

قفل‌گذاری روی برنامه‌های اندرویدی برای امن کردن اندروید برای کودکان

یکی از این اپلیکیشن‌ها App Lock Android نام دارد که با کمک آن، می‌توانید دسترسی کودکان به برخی از برنامه‌ها و همچنین قابلیت‌های گوشی یا تبلت خود را محدود کنید. بدین ترتیب، دیگر کودکان قادر نخواهند بود با مخاطبین شما تماس برقرار کرده و یا برخی اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی، کار کنند.

مرتبط:‌آموزش غیرفعال کردن و حذف دائمی اکانت اینستاگرام

 

استفاده از اپلیکیشن‌های کنترل کودکان توسط والدین

استفاده از اپلیکیشن‌های کنترل کودکان توسط والدین برای امن کردن اندروید برای کودکان

در این قسمت سه اپلیکیشن کاربردی را معرفی می‌کنیم که می‌توانید آن‌ها را از پلی استور دانلود کرده و امن کردن اندروید برای کودکان به کمک آن انجام دهید. این سه اپلیکیشن شامل Google Family Link For Parents، Kids Place و Safe family می‌شوند که هر کدام قابلیت‌های متفاوتی همچون مشاهده میزان استفاده از گوشی، مسدود کردن پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای، اعمال محدودیت در استفاده از برخی اپلیکیشن‌ها و غیره برخوردارند.

مرتبط:

انتقال شماره مخاطبان از آیفون به اندروید چگونه است؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا